Skocz do zawartości

Pytanie o VX-a 800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem sie dowiedziec od włascicieli tego motocykla kilka spraw

- jaką utrzymujecie przelotową (droga krajowa) i ile wtedy spala

- do ilu tys.obr/min wkreciły sie wasze maszyny na 5 i jaka była predkosc

- ile jest obrotów przy 100km/h

 

Hej,

1. przelotówka 100-120 (bez szyby, w dwie osoby, z kuframi: spalanie: 100 - 4,5l, 120 - 5,5l)

2. maksymalnie licznik pokazywał 190km/h ... obroty koło 8-9 tys.

3. o ile dobrze pamiętam 4000-4500 ... ale już trochę czasu minęło, więc mogę się trochę rozjeżdżać z prawdą :)

 

pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) VX-em udało mi się przekroczyć 190km/h, ale moim zdaniem nie jest to motocykl stworzony do takich prędkości. na trasie Bydgoszcz-Szklarska Poręba przy prędkościach 140-170 spalanie wychodziło ok. 6,5l/100km (dwie zapakowane torby,namiot,dwa śpiwory i dwie karimaty, no i za plecami szanowna małżonka 8) -czyli motorek maksymalnie obładowany); co do jazdy w okolicach 150km/h to nie takie straszne z zamontowoną szybką robiliśmy bez większego zmęczenia po 150-200km między postojami. jeżeli chodzi o obroty to na piątym biegu wskazówki prędkościomierza i obrotomierza"idą prawie łeb w łeb". no, to chyba tyle co moge Ci powiedzieć. pozdrawiam :D acha, a w mieście traktowany ciężką ręką VX potrafił spalić nawet do ośmiu litrów, ale trzeba się było naprawde "postarać" żeby uzyskać takie zużycie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

W moim VX (wersja Canadyjska 50KM) spalanie wacha się miedzy 5-6 L na 100km jeżdzę przeważnie sam z prędkościami podróżnymi 100-120km/h

 

na 5 biegu przy 100km/h ma równo 4.500 obr/min , najlepiej ciągnie w okolicy od 4.500-6000 obr/min (na każdym biegu) ale szału nie ma .

 

wdł. mnie zdecydowanie za słaba wersja dla dwóch osób nie mówiąć o bagażu (i nie chodzi mi o prędkośći ale o przyśpieszenie i wyprzedzanie ) , i dla tego chcem go sprzedać . Jezdziłem też 60 KM Vx-em , nie ma zbyt wielkiej różnicy w osiągach.Jedno co mi sie w nim podoba to dzwięk V-ki . Pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 6000 obr/min ciąg spada odczuwalnie , przynajmniej w mojej wersji. Siwypfk jesli chodzi Ci o zwiekszenie mocy w swoim intrudzie poprzez wymianę silnika z VX to proponuję Ci pomysleć o Intrudzie 1400 on ma kopyto i moment zaj****bisty, katapultuje na starcie jak na chopera , jeżdziłem i bardzo pieknie to wygląda . No chyba , że jesteś tak zakochany w swojej 800-ce , oczywiście Intruz 1400 jest odpowiednio droższy no ale wpadanie w koszta przy wymianie na serce z VX-a :)

 

Ja tam własnie rozgladam się za 1400 bo jest silny i to od samego dołu i dzwięk na Tuningowych wydziorach jest . . . Piekny poprostu 8)

 

Z kasą trochę nie bardzo ale może na jakiegoś z 90-91 uda się uciułać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację 1400 niżej się kręci (ale to chyba jego zaleta a nie wada), i teraz zgłupiałem trochę . Jeśli dobrze rozumuję to chcesz wymienić silnik z intruda 800 na silnik VX-800 (albo przynajmniej badasz grunt pod taki zamiar) i z tego co piszesz wynika , że powodem jest Twoja chęć na dodatkowe 10KM (to spoko bardzo zdrowa decyzja) ale drugi powód z tego co czytam to żeby się bardziej kręcił 8O !?!? (bo to ,że czopy na wale w VX są przestawione sprawia ze trochę inaczej reaguje na gaz ) . Myślałem ze chopperach chodzi o wolne obroty i przy tym potężny moment przy niskich obrotach (długi skok tłoka) i dość KM żeby dobrze wystartować :) Pozatym 1400 na niskich obrotach wciaga Vx-a na mięciutko przy starcie i nie tylko :D Nie to żebym przekonywal czy namawial bo każdy lubi co innego ale jeśli chodzi o choperki to myslę , żę bardziej ciekawy jest pomysł z kupnem Intruza 1400 niż przeszczep silnika z VX-a do Intrudera . Siwypfk tak na spokojnie . . . nie mam racji ??

 

PS. Myslę , że Pompka mógł by coś napisać na ten temat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...