Skocz do zawartości

Bak do VIRAGO


PROSIACZEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam takie pytanie: Czy do Yamahy Virago 535 można założyć inny <bardziej klasyczny> bak? Jakoś nie mogę się przekonać do oryginalnego a widziałem Virażkę właśnie z fajnym "łezkowatym"bakiem który znacznie zmienił wygląd tego motocykla <wg mnie na lepsze>. z góry dzięki za odp. mam jednocześnie nadzieje że nie uraziłem żadnego z posiadaczy 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem Czasami jak jadę to sobie myślę o zmianie na większy wtedy będzie wyglądał masywniej (no i więcej kilometrów można machnąć). Ale z drugiej strony to przecież cały urok Virazki taki mały 3 litrowy. Zima idzie i można więc eksperymentować w ciepłym garażu.

Ja narazie zostawiam a na przyszły sezon chce podmienić 535 na 1100 pewnie Virago. Chyba że wpadnie mi jakiś Drag Star.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiaczku:

Osobiscie uwazam, ze zbiornik XV535 jest bardzo lezkowatego ksztaltu, ale moze ja malo albo inaczj płaczę... Powazniej: m. in. Holendrzy z Highway Hawka robia wieksze baki do Virazki, nieco imitujace HD, z drugim falszywym wlewem, kilkunastolitrowe. Takich jak od Sportstera nie zalozysz, poniewaz pod bakiem musi byc miejsce na airbox, w ramie.

Dymo:

Gorny zbiornik Virago to jakies 5, a nie 3 litry. Z Drag Starem dobrze sie namysl, bo nigdy nie bedzie taki zwrotny jak Virago (mniejsze czy wieksze - obojetnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Maślak masz rację że trochę więcej niż 3 chociaż w instukcj jaką dostałem na początku mojej przygody na tymże forum jest tak właśnie napisane: Zbiornik zasadniczy 10 litrów oraz zbiornik górny 3 litry. Ale tak poważnie to nigdy jeszcze tego nie testowałem zawsze tankuję przy około 200 - 230 km.

O drag Starze myślę bo mi się podaoba. Chociaż moje dzieci mówią że jak zamiana to tylko na Virażkę i koniec. Czas pokaże. W każdym razie dzięki, zawsze to już jakaś opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz moj trzeci Drag Star - widac wiec, ze je lubie. Po prostu uzywam sprzetu do dalekiej turystyki. Ale lojalnie Cie uprzedzam, ze po winklach w gorach i w ciasnych zakretach w miescie krotsza rama i bardziej pionowe widelki lepiej tancza. Za to nie wyobrazam sobie np. XV1100 z takimi kuframi jakie wozilem na Charlie'm a teraz na Motylku. No i pasazerowie maja wiecej z zycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Ja mam takie pytanie w zwiazku ze zmiana baku w Virowce 535, czy bak od 1100 jest wiekszy i czy ewentualnie by pasowal do 535. Tez mysle o zmianie ale najchetniej bym porownal na zywo 535 i 1100 jak to wyglada. Moze jakis wlasciciel 1100 z Wawa zgodzil by sie na wizje lokalna :)))

 

Pozdrawiam

 

BAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, nie chodzi o zasieg chociaz jest to upierdliwe tankowanie co 180-200 km., szczerze mowiac wole dac odpoczac moim czterem literom w pieknych okolicznosciach przyrody niz na stacji benzynowej. Wracajac do meritum sprawy :))), troche przerabiam moja Virowke i wyglad baku troche zaczyna mi nie wspolgrac z reszta, oczywiscie nie dramatycznie ale wiesz jak jest trzeba ciagle cos zmieniac.

 

Pozdroawiam

 

BAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej/taniej/estetyczniej... bedzie go pomalowac? Zauwaz, ze nawet fabryczne malowania: to zwykle jednokolorowe, potem to ze szparunkiem-łezką po bokach i wreszcie najnowsze dwukolorowe optycznie nadawalo bakowi XV535 nowy kształt! Ciecie jakiegokolwiek uzywanego baku jest niebezpieczne (ile razy bys go nie plukal, chyba ze potniesz napelniony wodą). Cale przedsiewziecie bedzie tez drogie. Ale jesli naprawde ten bak Cie "leczy" i postanawiasz na dlugie lata pozostac przy Virazce (bo pamietaj, ze ceny odsprzedazy wiekszym bakiem nie podbijesz) - kup od Highway Hawka gotowy, zdaje sie 19 litrowy dedykowany 535-ce. Niewiele stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze chce i tak go malowac a potem aerograf, ale nie wiem czy czarny kolor /docelowo/ optycznie powiekszy bak. Co do technicznej strony tego przedsiwziecia wiem ze jest nie najprostsza i droga dlatego szukam alternatywnych rozwiazan. Highway Hawka nie znam, mozesz zdradzic jakies namiary i gdzie mozna obejrzec to 19l. cudo. Troche mnie zastanawia jak wielki jest to bak. 19l. to naprawde sporo. Ale za namiary bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam

 

BAT

 

[ Dopisane: 06-10-2005, 14:11 ]

Cos wygooglowalem ale baku na razie nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny (sam) pomniejszy Ci bak, ale biale szparunki juz powieksza. W monokolorze: im jasniejszy tym "wiekszy". Wyszukaj internetowy sklep Grzegorza Pawlaka z Katowic, nie mam tu jego adresu, ale prowadzi caly asortyment Highway Hawka. Czy w najnowszym katalogu bedzie jeszcze ten bak? - nie wiem. Dwa wlewy (1 falszywy), troche jak Fatbob harasiowy. Ciao!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...