Skocz do zawartości

Uszlachetniacze do paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

moze nie na temat, ale mam jedno spostrzezenie; prawie zawsze tankowalem moj motorek V-powerem 95 lub 99+ i wydawalo mi sie, ze spalanie mojego mot. na poziomie 10-11 litrow to norma z ktora nie probowalem nawet walczyc. Jakis czas temu na zasadzie experymentu wlalem 3 razy BP ultimate 98 i troche mnie zatkalo:) Przy tym samym stylu jazdy spalanie, w przeciwienstwie do osiagow, spadlo do 7-7,5 l/100 km:). Dalem sobie spokoj z shellem i jego mega-paliwami:)

ps. dodatkow do paliwa nie stosuje, zwlaszcza tych z allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że paliwa typu V-power czy Ultimate to jakieś kosmiczne wynalazki? To zwykłe paliwo wzbogacane właśnie poprzez tego typu uszlachetniacze podnoszące liczbę oktanową. Założę się że większość paliw sprzedawanych na zachodzie europy (np. w Niemczech) przewyższa nasze przereklamowane V-power lub Ultimate pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak jest. aby otrzymac V power racing stosuje sie uszlachetniacz w proporcjach 1:25 000 - jest to wiec dosc skoncentrowany specyfik:) standard jakosciowy polskiego V paliwa powinien byc taki jak zachodnioeuropejski, ale baza wyjsciowa jest u nas pewnie lekko zawodniona - shell'e to przeciez tylko stacje patronackie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to jak już ponarzekaliśmy na jakość paliwa na stacjach to teraz powtórzę pytanie kolegi - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi uszlachetniaczami? Ja parę razy wlewałem do auta i moto tzw. "czyściciele" wtrysku lub gaźnika z osadów - firmy bodajże stp - i nie zauważyłem żadnej różnicy - więc po co przepłacać jak nie widać óżnicy?

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...