Skocz do zawartości

Jaki kapeć do XT?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... znowu zajeździłem tylną oponkę i jutro jadę coś wybierać na giełdzie. Nie pytam o markę/model, tylko o maksymalny rozmiar jaki mogę założyć do XT-ciaka? Trochę pole manewru ogranicza mi rozmiar 17', ale może coś znajdę. Seryjnie XT ma tekie wymiary kół: przód/tył: 90/90-s21 / 120/90-s17. Ale myślałem o założeniu większego laka na tył, bo i tak latam w terenie większość czasu. Jaką szerokość mogę maksymalnie założyć? Felga ma chyba szerokość 2,5. Dodam, że chodzi o kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką szerokość mogę maksymalnie założyć?

Baron wg. mnie najsensowniejszym rozwiazaniem bedzie po prostu zmierzenie rozstawu widelek wachacza (chyba ze jakas oslonka lancucha wystaje poza nie). Producenci opon pisza rozmiary jakie chca i wiele razy sie spotkalem ze 110 bedzie szersze od 140 . Takze wez na gielde linijeczke i patrz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w DRce 110/100 18'

i dobrze wyglada, sadze ze do XTka to mozna wladowac na luzie 120 nawet szersza, tylko zeby nie tarlo o rure (u mnie musialem odginac), wahacz czy o oslone.

 

Marjan w DT125 mial mitasa 120 ktory wygladal na szerszego o wiele, ledwo sie miescil :) ale kopac kopal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podczepie i spytam jaką marke i model oraz rozmiar do DT 80? Używki oczywiście. Pozdro

 

na tyl bym polecil 110/100 18' (18 cali czy 17 ?)

michelinka cross competition, wyrwalem taka na motobazarze za 50zl z dobrym bieznikiem

 

mitasy sa jak dla mnie alternatywa, tanie no i jak wiadomo co tanie to nie jest zbyt trwale, szybko sie scieraja na moj gust,

 

powiem tylko ze Marjan wyrwal komplet Mitasow (z allegro) za 20zl a bienzika bylo sporo,

 

p.s.

jedna kostka z przodu byla urwana, ale skleilem mu ja kropelka i trzymala jak glupia, nie odpadla nawet przy 120 :P

wiec jak sie wam kostka urwie to polecam kropelke :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitasy sa jak dla mnie alternatywa, tanie no i jak wiadomo co tanie to nie jest zbyt trwale, szybko sie scieraja na moj gust,
zależy ile asfaltami jeździsz, bo ja prawie wcale i mi na tyle na jeden sezon starcza a na przodzie na 2

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...