Skocz do zawartości

PILNE wał do junaka - jaka cena ????


sosna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie,

umieszczam ten post w tym miejscu ponieważ najszybciej pewnie dostane tu odpowiedz. Proszę napiszcie w jakich cenach chodzą takie wały, zdarza mi sie okazja nabyć właśnie wał do m10 a nie wiem ile dać coby sie nie sfrajerzyc i nie przepłacić. Motobajzel u mnie dopiero w październiq a wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Ostatnio poszedł na allegro za 19 zyli ale wydaje mi sie że to była okazja.

Dzięks za szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sosna a czemu go po prostu nie zregenerujesz,nie pamietam ile to kosztuje dokladnie ale cos kolo 200 -250 i wtedy wiesz co masz,albo inna opcja na bazarach dajesz swoj stary wal doplacasz 50 -100 i dostajesz po regeneracji,

co jak co ale wal powinien byc porzadny bo to jedyny element do ktorego musisz rozpolawiac silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wał "poszedł sie kochać", pękł ukręcił się lewy czop i raczej z tym nic sie nie zrobi, więc regeneracja mu nie pomoże. W Katowicach oldtimerbazar dopiero 23 października i nie chce mi się tyle czekać. Jak się poszczęści to może jeszcze w tym sezonie pośmigam na moto. A co to regeneracji to w firmie mikronek (Kryg) regeneracja wału do janka kosztuje 100pln. Ponoć jest to jedno z dwóch miejsc w Polsce gdzie mi w miare dobrze to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, Mikronek wali masowe za niewielkie pieniadze i po najtanszych kosztach, nie utwardza dobrze czopow, tnie rolki z dluzszych, nie centruje nawet sprzedawanych walow na tokarce.

Specjalnie radze trzymac sie z daleka od jego wersji `wzmocnionej`.

Aby miec dobrze zregenerowany wal do Junaka musisz sie liczyc z wydatkiem co najmniej 300 zl + stary wal, a warsztaty ktore potrafia to w miare dobrze zrobic mozna policzyc w Polsce na palcach jednej reki.

Wiem o jednym ktory jest w Lomiankach kolo Wwy.

Koledzy z listy Dziki Junak postanowili w koncu zrobic wlasne czopy pod zlozenie rolkowe, ktore mozna kupic w sklepie z lozyskami ale sprawa jest jeszcze w fazie eksperymentalnej.

Te wszystkie `okazje` od 19 do 100 zl to polegaja na tym ze masz po prostu wszystkie czesci skladowe walu zlozone razem - ze dobrze zregenerowanym walem nie ma to nic wspolnego.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to regeneracji to w firmie mikronek (Kryg) regeneracja wału do janka kosztuje 100pln. Ponoć jest to jedno z dwóch miejsc w Polsce gdzie mi w miare dobrze to zrobią.

 

Żebyś się nie zdziwił...

Chociaż "w miarę dobrze" to jest dobre określenie:)

Jak chcesz ryzykować 50 na wał do roboty to lepiej kup zrobiony od Mikronka. Tylko od razu ciśnij że ma być bez bicia i że to sprawdzisz.

Jak dasz swój to Ci powie że "lepiej się nie dało" .

 

[ Dopisane: Niedziela Wrzesień 04' date=' 2005 12:00 am[/i'] ]

Te wszystkie `okazje` od 19 do 100 zl to polegaja na tym ze masz po prostu wszystkie czesci skladowe walu zlozone razem - ze dobrze zregenerowanym walem nie ma to nic wspolnego.

 

 

Bo te wszystkie Mikronki i Lomianki z regeneracja wału nie mają nic wspólnego. Te "własne czopy" tak samo:)

Łańcuch pęka w najsłabszym miejscu choćby był z tytanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te wszystkie Mikronki i Lomianki z regeneracja wału nie mają nic wspólnego. Te "własne czopy" tak samo:)

Łańcuch pęka w najsłabszym miejscu choćby był z tytanu.

 

Tego specjalnie nie zrozumialem - czyzbys robil te czopy i wiedzial ze sa zle zrobione ?

Wg moich wiadomosci zrobione sa dobrze.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. regeneracje robilem w Poznaiu u Matyji, kosztowalo mnie to 200-250zł,wedlug mnie byl zrobiony dosc solidnie,przejechalem na nim 10000 km i nadal jezdzi,zero luzow na korbowodzie,czego wiecej oczekiwac? a wazne jest tez jaki oleju sie leje,

a tak poza tym to jaka jest granica wytrzymalosci walu (w tys. km),???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wał już kupiłem ale w związku z waszymi wypowiedziami już nie wiem gdzie go mam oddać do regeneracji. Na liście dzikiego junaka polecali właśnie mikronek i skuter (Dębica), w takim razie może w Dębicy to lepiej zrobią?? No chyba że ma ktoś z Was namiary na sprawdzone inne miejsce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie na liscie tylko na stronie, gdzie jak sadze mie zmienili jeszcze polecanych zakladow.

Jesli chodzi o Mikronka to jeden z jego `wzmocnionych` walow zostal podstepnie rozebrany przez jednego z listowiczow przed wlozeniem do silnika - to co ujrzano wolalo o pomste do nieba :P

Te rozebranie zostalo zrobione po sygnalach ze jego waly siadaja cos za szybko i ze nie sa centrowane po regeneracji.

Wracajac do strony to Dziki moze sa i dzikie, ale dosc wolno reaguja jesli chodzi o jakies zmiany.

Jesli chodzi o znalezienie zakladu, to proponuje poszukac takiego ktory regeneruje waly do dwusowow i ma dobra opinie w twojej okolicy.

Moze podejma sie regeneracji Walu junakowskiego, ktorego konstrukcja jest prawie taka sama

Chodzi rowniez o to aby byl to warsztat, ktory naprawde naprawia lozyska korbowodowe, a nie tylko sklada waly z gotowych, fabrycznych elementow. W Junaku podstawowa sprawa jest zrobienie nowego czopa hartowanego do odpowiedniej twardosci i dobranie rolek w odpowiedniej klasie dokladnosci wykonania jak rowniez osiagniecie odpowiedniej gladkosci powierzchni czopa, po ktorej chodza rolki jak i biezni korbowodu przez szlifowanie i docieranie. Czym dokladniej jest to zrobione tym dluzej wal bedzie chodzil i za to sie wlasnie placi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...