Skocz do zawartości

wymiana świecy zaplonowej ...


MZ-MuszKieTeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do wymiany świecy zapłonowej...

w mojej etz 250 mam zaplon elektroniczny ... a pytanie brzmi ... czy jezeli wymieniam świece zapłonową to trzeba ustawic punkt zapłonu?? czy tylko wykrecic stara swiece i wkrecic nowa?? ... a wogle to na mojej swiecy ktora aktualnie jest w motorze sa jakies dziwne podkladki, co sprawia ze swieca nie jest wkrecona za gleboko?? po co to?? ... w nowej swiecy jak bym zalozyl te podkladki to gwint ledwo by chwycil ... objasnijcie mi prosze co i jak z ta wymiana swiecy !! ... z gory dzieki

 

aaa ... wydobylem tez moj filtr powietrza ... jest raczej czysty ... ale troszke pognieciony ... czy to cos szkodzi?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy wymianie świecy niemusisz ustawiać nic poza szczeliną na niej,ile powinna dokładnie wynosić to niepamiętam ale ktoś na forum będzie napewno wiedział,poprostu wykręcasz starą i wkręcasz nową,jak masz stary filtr powietrza to go wymień,tymbardziej jeśli jest pognieciony,tylko pamiętak żeby kpić odpowiednią świece

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kiwigips

moze stara swieca byla za dluga i dlatego te podkladki, sa rozne specy co wkrecaja swiece od samochowod czy podobne, W3AC bosc jest odpowiednia i B7HX do 251 firmy NGK latwiej dostac te bosc bo NGK szukalem w kazdym sklepie w Elku, gizycku i orzyszu arz wreszcie zamowilem w stanach, ale B7HVX ktora ma platynowy elektrod bardzo cienki. Iskry bym nie proponowal bo prawde mowiac jest dobra na pierwsze 20km a pozniej kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...