Skocz do zawartości

<<< ETZ 150 >>> za luźny łańcuszek sprzegł


KoSzkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem motocykla ETZ 150 rok 91

 

Od kiedy go kupiłem denerwował mnie metaliczny dźwięk dochodzący ze storny lewego dekla . Na wyższych obrotach zaczyna coś dzwonić . Odkręciłem dekiel , wymieniłem koła zebate na nowe do tego nowy łańcuszek ... i nadal to samo . O dziwo po wymianie łańcuszka i kół ... zwis łańcucha jest taki sam ... w książce podają że nie może być większy niż 0,9 mm .. u mnie jest chyba większy :)

 

Rodzi się pytanie co mogę zrobić , żeby naciągnąć jakoś ten łańcuszek ??? jakies podkładki ??? jak tak to gdzie je mam umieścić ... sorki za głupie pytania ...ale dopiero co zaczynam przygodę z sprzetami typu MZ ;)

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuszka sprzęgłowego nie da się naciagnąć,jesli jest za luzny to poprostu się go wymienia,jeżeli nadal słychac te dziwięki to przyczyna leży raczej gdzie indziej,przypatrz się silnikowi od strony sprzęgła czy nie jest nigdzie wytarty,zobacz dekiel,jeżeli miałbys bardzo luzny łancuszek dekiel będzie wytarty od dołu,choc mógł byc wytarty wczesniej,może mechanizm kopniaka jest za słabo naciagniety i przyciera o jakiś element silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekiel jest wytarty na samym dolke !!! widać wyraźne znaki od łańcuszka ... dlatego wymieniłem oba koła zębate na nowe .. to samo z łańcuszkiem ... złozyłem do kupy .. i nadal to samo . założyłem stary łańcuszek .. zero zmian !!!

 

nie mam pojęcia czemu tak się dzieje ... luzów na wale nie ma , łozyska też wydają się być dobre ...

 

Cuda jakieś ???

 

może ktoś mał podony przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czemu tak się dzieje ... luzów na wale nie ma , łozyska też wydają się być dobre

 

chwyc za wal i energicznie go na boki. to samo z walkiem ze skrzyni. jezeli nie ma wyczuwalnych luzow, to lozyska ok.

 

 

dekiel jest wytarty na samym dolke !!! widać wyraźne znaki od łańcuszka

 

czyli na bank cos jest nie tak, pytanie tylko: czy powstaja nowe slady, czy to sa stare? moze cos innego Ci dzwoni? zmieniles lancuszek, a to wcale nie byla przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie .. wszystko to sprawdze i powiem o czy to mozliwe ... ale dzisiaj zamieszcze zdjęcia to sami zobaczycie jaki ten łańcuszek ma luz!!!!!!

 

[ Dopisane: 02-09-2005, 16:08 ]

luzów na łozyskach nie ma ... dzisiaj nawet skróciłem stary łańcuszek o jedno ogniwo .. ( min ) i Dupa !!!! nie pasuje za ciasny !!!! sam już nie wiem co mam robić .. najlepsze jest to , ze w serwisie tzw "fachowcy " poradzili mi podkładki dystansowe pod koszyk sprzegła .. heheh żeby przekos złapało ... normalnie wysiadam :)

 

Jak ktoś będzie miał jakiś pomysł niech da znać ;) może nie jestem sam ...

 

P.S

 

Liczyłem zeby na kołach ... są identyczne

łańcuszek też jest na 101% do ETZ 150

 

gdyby ktoś myslał , że załozyłem nie takie części :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...