Skocz do zawartości

Kaski i gogle enduro/cross...


Rekomendowane odpowiedzi

tez wlasnie tego chce zamowic ale chyba z niebieskim malowaniem. albo ten:

http://allegro.pl/item219472916_no_fear_ka...2007_roz_m.html

 

Jeżeli chodzi o stylistyczne aspekty to ten HJC moim zdaniem jest zdecydowanie ładniejszy :-).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kask doszedł, Panowie jest istnie piękny hehe :-). Ale jest mały zonk, nie z kaskem a ze mną, bo mam chyba troszke za dużą głowe na niego ;/ zamówiłem rozmiar M (tak mi wyszło z pomiarów głowy) a kasku nie wcisne w życiu z tymi gąbkami miękkimi obszytymi w środku, musze je odczepić i wyciągnąć, wtedy pasuje :icon_mrgreen:. Ale za to boczki kasku są wtedy dość twarde (od środka)... Na tych wczepianych na boki kasku (od środka) gąbkach są jakieś wielkości a raczej grubości napisane, mój jest: M 35mm - czy znajde takiego gąbeczki tylko zdecydowanie chudsze? Np. z 15mm? :-) Prosze o jakiś link.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kask doszedł, Panowie jest istnie piękny hehe :-). Ale jest mały zonk, nie z kaskem a ze mną, bo mam chyba troszke za dużą głowe na niego ;/ zamówiłem rozmiar M (tak mi wyszło z pomiarów głowy) a kasku nie wcisne w życiu z tymi gąbkami miękkimi obszytymi w środku, musze je odczepić i wyciągnąć, wtedy pasuje :buttrock:. Ale za to boczki kasku są wtedy dość twarde (od środka)... Na tych wczepianych na boki kasku (od środka) gąbkach są jakieś wielkości a raczej grubości napisane, mój jest: M 35mm - czy znajde takiego gąbeczki tylko zdecydowanie chudsze? Np. z 15mm? :-) Prosze o jakiś link.

pozdro

 

 

Nowy kask ciaaaasno wchodzi ale się wyrobi więc musisz z tym żyć... te gąbki sie muszą ułożyć. Najważniejsze żeby pasował Ci nad oczami na wysokości połowy czoła... tam nie może uwierać i to tam mierzysz rozmiar. Gąbki sie ułożą. Ja swojego też ledwo wciskałem na łeb ale teraz już po kilkudziesięciu godzinach jazdy się ułożyło i jest wygodnie i komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no udało mi sie wsadzić z tymi gąbkami, ale baaaardzo ciężko wszedł, to samo z zdejmowaniem ;-). Jak mam go założonego to jest dość ciasno, na pół wysokości czoła? Nie wiem, trudno wyczuć - palec tam włoże pod kask (na tej wysokości) ale nie ma tam takiego luzu by spokojnie wszedł :-) rozumiesz.

W takim razie będe śmigał z gąbkami (zakładanie, ściąganie KATORGA xD jak jest założony to troszke ciasno ale ufam, że sie 'wyrobi' ;]). Dzięki za odpowiedź Jackzy :icon_mrgreen:.

 

pozdro

 

[edit]:

 

Jednak wypne te dwie gąbki ze środka kasku (po prawej i lewej stronie - na wysokości ust) - w nich jest zdecydowanie za ciasno, bez jest zdecydowanie luźniej :-). I mam pytanie czy można tak śmigać? Czy lepiej sie nie zaleca, bo coś? :icon_razz:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągniesz te gąbki to twoja głowa nie wypełnia całego kasku ze tak powiem....więc w razie wypadku (odpukać) kask może ci albo zlecieć albo się przemieścić na łepku co nie będzie najlepszym ci może się stać....ja wiem ze jest ciężko i ze to katorga bo sam to przechodziłem...(a jak miałem dłuższa brodę trochę to dopiero było strasznie ;/ ) ale to się musi ułożyć....niestety no chyba ze rzeczywiście masz za mały kask (chociaż nie wygląda na to) i trzeba by większy .... niemniej polecam ci na razie jazdę w całości...bo on ma się właśnie na policzkach najwięcej ułożyć a na górze się prawie nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki postaram się :-) bede śmigał przyszły cały tydzień z gąbkami, jeżeli bede odczuwał zmiany na plus to zostawie jeżeli cały czas bedzie mi bardzo ciasno to wyjme choć coś czuje, że masz racje :-), że sie rozejdą :-) tylko, że aż mi trudno wsadzić okulary (bo nosze - a gogli na razie nie posiadam) :banghead:, najgorsze jest ściąganie! Ma sie wrażenie, że nie zejdzie i kurna aż strach hehe :). Dam znać jak bedzie za jakiś czas :-). Dzięki za wszystkie wskazówki, pozdrawiam!!

 

edit:

już dziś latałem tak i było ok!! może ciężko zchodzi i wchodzi, ale coraz lżej :banghead:) jest ok! Super mi sie śmigało.

pozdro

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, znów mam problem. Tym razem nie z wyborem butów a kasku.

 

Mam upatrzony model No Fear Optimal II w malowaniu Patriot/TRANS AM

 

http://www.btosports.com/p/NF6086

 

Jednak nie wiem, jaki rozmiar wziąć, głowe jak mierzyłem no to mam tak 56-57 i waham sie pomiędzy S (55-56) i M (57-58 ), WIEM WIEM, że najlepiej przymierzyć i zobaczyć który najlepiej leży ale ja znów nie mam takiej możliwości, jedynie jak kask nie będzie pasował to bez kłopotu go sprzedam no to w stanach jest sporo taniej. Jednak chciałbym aby pasował i w związku z tym nie wiem który wybrać?

 

Jak Wy zamiawialiście z internetu (nie wierze, że każdy mierzył i w sklepie kupywał) no to jak dobieraliście kask?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc koledzy.

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki kask polecacie do 400zł?

Pojawiło się wiele nowych na allegro.

Za 400zł masz spory wybór, polecam Ci AGV RC5, w tej kwocie wyrobisz sie i z goglami, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...