Skocz do zawartości

potrzebuje waszej opini na temat ktm sx 125 rok 1991


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Stary cross, pewnie po niejednym przejściu - zwróć uwagę czy rama nie jest krzywa, czy amortyzator z tyu w ogóle jeszcze spełnia swoje funkcje, jak zachowują się przednie amortyzatory itd itp

Generalnie kupienie crossowego SX z 1991 roku w dobrym stanie granioczy z cudem. Pomyśl tylko - 12 lat skakania, pałowania na maxa (125 muszą być mocno pałowane), obijania się o drzewa.

Uważaj z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podobno motorek nie jezdził w zawodach,drugi właściciel,silnik po remoncie a skrzynia jak nowa i oryginalny nalepki na plastikach nie są jeszcze mocno zniszczone co może oznaczać że to jest prawdą że był mału urzywany.Aha i cena jaką mam dać za niego to 4 tys.Co o tym myślisz Dominik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
podobno motorek nie jezdził w zawodach,drugi właściciel,silnik po remoncie a skrzynia jak nowa i oryginalny nalepki na plastikach nie są jeszcze mocno zniszczone co może oznaczać że to jest prawdą że był mału urzywany.Aha i cena jaką mam dać za niego to 4 tys.Co o tym myślisz Dominik??

 

Komplet naklejek kosztuje 200 zł, a podnosi wartość motocykla nierzadko o 1000 zł i więcej. Więc takie zabiegu z nowymi plastikami nalbo naklejkami to zwykły chwyt reklamowy.

Oczywiście każdy tak robi, i nie zawsze intencje są złe - czasem wręcz przeciwnie, ktoś chce oddać moto w jak najlepszym stanie, aby nowy właściciel cieszył się jak najbardziej swoim nabytkiem.

Opowiadanie, że nie startował w wyścigach niczego nie tłumaczy. SX to wersja wyczynowa, obojętnie więc czy w zawodach, czy nie, tacz czy siak maszynka była katowana. Inaczej tym motocyklem po prostu nie da się jechać - jak go nie wkręcisz na obroty to silnik się zaleje po 3 minutach i du*a blada , świeca do wymiany, stoisz na poboczu a chłopaki śmoigają.

Skrzynia jak nowa? Zaglądałeś do środka, czy Ci tak sprzedawca powiedział? Ja też kiedyś kupowałem RM z "nówką" skrzynią, tylko że padła w Gogolinie na rajdzie Karolinka w dwa miesiące po zakupie (kosz naprawy, trzy zębatki, okazyjnie w Gdańsku - 900 zł plus przesyłka 50 - tragedia!). A sprzedawca mówił, że skrzynia jak nówka...

Poza tym, tak jak pisałem w innym poście, przy crossówce SX z silnikiem 125 ccm licz się z wymianą tłoka co około 20 godzin jazdy. Na tyle mnie więcej starcza tłok, a jak będziesz mocno jeździł to po jednym sezonie do regeneracji lub wimiany jest wał.

Cena 4000... Hmmm, nuiby niezła, ale to cross, niezarejestrowany, za te pieniądze spokojnie można kupić Hondę CR 125, Suzuki RM 125 lub yamahę YZ125 do 1995-6 roku, a nawet młodsze. Poza tym nie wiadomo, co zaraz w KTM-ie się zepsuje, a dostęp do części do tak starego moto jest juz dość ograniczony (w przeciwieńswtie do wymienionych przeze mnie wcześniej japończyków, do których części są w miarę dostępne).

Trudno mi tu coś doradzać, bo nie widziałem moto ani na nim nie jeździłem. Osobiście tak starej setki bym nie kupił, bo to skarbonka bez dna. Poza tym SX, a więc bez prawa rejestracji - po drogach sobie nie pojeździsz, muszisz przyczepką do zamkniętych torów dojechać. Jak Cię złapią w lesie, albo nawet jakimś amatorskim torze, to Ci moto zarekwirują, a Ciebie czeka mandat, że hoho.

Za te 4000 zł rozejrzałbym się albo za mniej wyczynową wersją, czyli EGS, EXC, RMX, CRM itd w pojemności 125 a najlepiej 250 ccm, bo to znacznie wytzrymalsze silniki.

Sorry za ten kubeł zimnej wody, ale naprawdę trzeba uważać, bo można się po uszy wpakować. Ja miałem setkę KTMa EGS z 1998 roku i zatarła się po połowie sezonu. Amortyzator z tyłu też już ledwo dyszał. A ja nie skakałem. Poprzedni właściciel podono też nie....

Tak więc uważaj i powodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Np na grupie precli znalazłem taki post:

Enduro/Cross HUSQVARNA 125

 

"Co sądzicie o Husqvarnie 125?

W komisie w Szczecinie i Białymstoku stoją dwie Husqvarny:

CR 125 (ok. 40 KM)

i WR lub WRE (niestety niewiadomo dokładnie, który model, przeczytałem w

katalogu, że ma tylko 10 KM)

Obie są z 97 roku i obie kosztują 5500 złotych - co jest trochę dziwne (może

w Białostoczyźnie są po prostu tańsze moto), bo są to przecież dwa różne

motocykle (ta pierwsza to wyczynówka).

Ideałem byłby dla mnie motor o mocy 30 KM - 40 KM? Ale obawiam się, że

wersja wyczynowa będzie wymagała częstych remontów (wymiana tłoka,

korbowodów....) a z kolei wersja o mocy 10 KM chyba jest za słaba (moc

średniego skutera). - Jakie jest Wasze zdanie?"

 

Jak więc widać, za 5500 można kupić wyczynowe moto z 1997 roku!

pzdr

PS - ale w Husqvarnę, Huasberga, TMa, VORA albo inne cudactwa się nie ładuj, bo to jest po prostu kaszana z trwałością, serwisem, cenami i wszystkimi iinnymi "pierdołami", które powodują, że jazda przestaje być przyjemnością. Wszystko się psuje, ale niektóre rzeczy rzadziej i łatwiej oraz taniej je naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w sumie to dzięki za ten kubeł zimnej wody ,bo może uratowałeś mnie od studni bez dna w którą bym pakował kase a to dalej by stało.Poszukam jakieś cr,rm itp.A co do tej policji to mam ich w d...e bo im to ja zwiałem nawet śmierdzącym mtx-em 80 i skuterem.Wole wymieniać tłok co 20h ale mieć 40 koników.A od kogo brałeś zębatki do tej rm?? bo ja też jestem z gdanska a znam tych wszystkich mechaników crossów.Jak wpadnie mi jakiś japończyk w oko to zapytam sie ciebie o zdanie POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...