Skocz do zawartości

skrzyna etz 250


kaburas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cze dałem dzis koledze przejechac sie moja etka, przyjechal a tam dzwignia zmioany biegow wisi pionowo w dół. jak ją do góry max podniose to cos strzela ale bieg sie nie zmineia jak do dołu to nic sie nie dzieje, chyba caly czas jes zapiety 3 bieg musiałem ja palic na pych i dojechałem, co to sie mogło stac?????????

 

prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila odkreciłem stopki i odkryłem że można biegi zmieniać, tylko strasznie jest długi skok dzwigni.jeszcze nigdy nie rozbierałem silnika etki. może byc tak że po zdjeciu lewego dekla coś sie zdziała, czy rozpoławianie silnika jest nieuniknione?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry zwyczaj nie pozyczaj ;) zobacz czy bolec ktory tzryma sprezyny od automatu nie wylecial bo on tam siedzi na dwa razy, i tak pewnie nie zrozumiesz skoro nie wiesz jak etka od srodka wyglada bierz jakiegos znajomego ktory rozkrecal kiedys silnik od rometa i łupaj etke dacie rade konstrukcja bardzo prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz bede o tym zwyczaju pamietal. a gdzie te sprezyny sa pod lewym deklem cze aż trzeba kartery rozpoławqiać bo nie wiem czy mam wyciagac silnik. a silniki to juz robilem od jawki50 kilka razy i od wsk125. a właśnie moto mi rozwalil koles co ma rometa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny sa w automacie a caly automat pomiedzy polowkami, a ten bolec jak odkrecisz od strony kosza sprzeglowego dekiel to on jest po lini prostej nad wajcha od zmiany biegow zobacz czy on tam dalej jest ;) mogl sie wygiac. albo wypasc roznie moze byc, ale to jest jedna z przyczyn mozliwe ze akurat tak sie stalo u ciebie. powodzenia pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizowałem awarie!! otóż jak są na końcu tego wałka od zmiany biegów taki widełki co nachodza na wodzik, to puscil spaw gdzie sa przymocowane do tego wałka już ktoś to spawał i te widełki stały w miejscu a wałkiem moglem krecic ile chciałem. jest nadzieja że jak szybko to pospawam i kupie uszczelki to jeszcze posmigam na koińczących sie niestety wakajach.

 

dzieki za podpowiedzi pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules
Nie spawaj bo znów Ci to ch**j strzeli.Kup nowa czesc i zrob wszystko porzadnie

przylanczam sie do tego tak zrobil poprzedni wlasciciel charciska tyle ze spawał wodzik i tryby do wałka bo było wyrobione ;)

a tak mam nowa skrzynie całą i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ktoś to spawał i te widełki stały w miejscu a wałkiem moglem krecic ile chciałem. jest nadzieja że jak szybko to pospawam

 

 

z takim podejsciem to ty daleko nie zajedziesz ;D ale zrozumiesz to jak ci sie spierdol* przynajmniej 20km od domu i bedziesz pchac i wtedy bedzies sobie pluc ze byles glupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...