Skocz do zawartości

Problem z ruskiem


kavo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam MAm taki problem z "kaśką" a mianowicie po przejechaniu jakiś 500m. przestaje pracować jeden cylinder i nie wiem czy to jest wina gaźników czy może cewki ponieważ kiedy była założona 12V było ok. teraz jest 6V i są takie objawy :/ może ktoś już miał takie problemy ?? z góry dzięki za pomoc !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobną sytuacje miałem w junaku. grzał mi sie garnek, pozniej gaznik i junkers nie jechał. dałem dystans miedzy gaznik - głowica i jakos hasa teraz. problemem było szybko odparowujace paliwo - tak mi powiedzieli madrzy ludzie - moze sie mylili ale zabieg pomogł..

pozdr. ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja - bardzo mądrze mówili- ale podejrzewam ,że jak ma - to na obydwu gażnikach grube podkładki.

żeby pomimo tego grzał się bardziej od drugiego cylindra praca musiałaby być znacząco inna - słyszałbyś to w pracy silnika.

sprawdż na wszelki wypadek temp na tłumikach czy są zbliżone do siebie.

ale jak na mój gust to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może:

-powstaje nieszczelność pomiedzy gaźniorem a dolotem, przez którą dostaje sie fałszywe powietrze.

-jeszcze możliwe ze na tym jednym gaźniku podkładka jest stara i du*y. owszem uszczelnia, ale nie izoluje od temperatury i:

a) puchnie ci w gaźniku powietrze. efekt taki ze mniej jednostek powietrza sie dostaje do dylindra i dlatego nie pali...

B) wyparowuje paliwo

 

tyle mi przychodzi do głowy. ale nigdy z dolniakiem nie mialem do czynienia, wiec moge sie mylić i pisać farmazony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identycznie, gdzieś już o tym pisałem.

Jeżeli masz zakopcone świece to myślę, że to wina gaźników.

U moich kolegów był to najczęstszy przypadek.

W czasie eksploatacji ruska na szufladach K-37, zauważyłem, że ogormny wpływ miało ustawienie śruby od powietrza wolnych obrotów, i poziomu paliwa.

Dzisiaj o tym już nie pamiętam bo gaźniki zmieniłem i nie wożę pudełka świec. Obecnie mam takie z okrągłymi przepustnicami i pływakiem na zawiasie, ciągle nie wiem jak się nazywają...(PP302??? jakoś tak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...