Skocz do zawartości

Czy można zmienić olej??


Mario_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój kolega wymienił cylinder,tłok i pierścienie na nowe(jawa 50) ( nie robił regeneracja wału korbowego) i jeździł na mineralnym oleju Castrol.

A teraz pytanie: Czy może zmienić po tej wymianie olej mineralny na olej półsyntetyczny(np. z Orlenu)????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po takim samym remonciku wlalem sobie do paliwka PELNOSYNTETYCZNEGO midlanda. zero kopcenia i osiagi sie poporawily. przejechalem z 1000km podczas ktorych robilem co sie popsulo innego(sprzeglo itd), ale silnik caly czas chodzil lux:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna teoria, niby dlaczego nie :?: ? Zamiana z mineralnego na syntetyk nie jest polecana w starszych wyeksploatowanych silnikach. Chodzi o zwiekszone wlasciwosci myjace syntetyku. Poprostu moze tak wymyc szlamy ,nagar i inne stale osady ze rozszczelni ci silnik.Dodatkowo te wymyte syfy moga zapchac np kanaly olejowe. Jesli masz czysty silnik po remoncie ( i dobre simeringi) to mozna lac smialo. Dobra metoda jest tez stopniowe przejscie przez semisyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo te wymyte syfy moga zapchac np kanaly olejowe.
Tylko gdzie są kanały olejowe w Jawie 50 :) W starszych 4 suwach to faktycznie zamiana może troche złego wyrządzić ale w 2suwach nie wiem czy ma to aż takie znaczenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna teoria, niby dlaczego nie :?: ? Zamiana z mineralnego na syntetyk nie jest polecana w starszych wyeksploatowanych silnikach. Chodzi o zwiekszone wlasciwosci myjace syntetyku. Poprostu moze tak wymyc szlamy ,nagar i inne stale osady ze rozszczelni ci silnik.Dodatkowo te wymyte syfy moga zapchac np kanaly olejowe. Jesli masz czysty silnik po remoncie ( i dobre simeringi) to mozna lac smialo. Dobra metoda jest tez stopniowe przejscie przez semisyntetyk.

 

dokladnie o tym mowie. jezeli robil taki remont to smialo moge polecic przejscie na syntetyka. a wcale ze nie mozna pogarszac oleju w silniku(syntetyk na mineral) bo przeciez jezeli lany byl syntetyk to po wlaniu minerala ochrona moze nie byc wystarczajaca!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym silniku zrobiłem ponad 40kkm

 

40km? :-D :-D :-D tyle to ja robilem 2 razy dziennie... bo chyba nie chodzi ci o 40 tysiecy...

a co do smarowania to sie z toba nie zgodze. sprzeglo w tych jawkach jets dosc delikatne i olej musi spelniac to co napisal prodeucent(lux 10) bo inaczej albo sprzeglo kiepskie albo opory w skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo te wymyte syfy moga zapchac np kanaly olejowe.
Tylko gdzie są kanały olejowe w Jawie 50 :) W starszych 4 suwach to faktycznie zamiana może troche złego wyrządzić ale w 2suwach nie wiem czy ma to aż takie znaczenie :)

Pisalem o wlasciwosciach myjacych oleju syntetycznego i podparlem sie przykladem z 4t. Chociaz nawet 2t maja np korbowod z otworem do smarowania glowki.(mieszanka paliwo olej) Inna sprawa, ty chcesz przejsc na syntetyk do mieszanki paliwowej czy do skrzyni :?: Juz sie pogubilem. Niektorzy mam wrazenie ze raz pisza o tym raz o tym.

Pozdro4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi oczywiście o 40 tys. jazdy przez męke z zawrotnymi prędkościami (jak nie było kasy to trudno), a co do sprzęgła to się nie zgodze żeby w jawce olej odgrywał jakąś role (co inne kur**kie WSK i MZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...