Skocz do zawartości

Olej


aLLy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zielorz: raczej tak nie wyjmiesz...kolo trzeba zdjac i wtedy wygodniej i lepiej to zrobisz...,a jak to przednie kolo to ile tam,chwila moment;]

Jasne. Przeciez zacisk trzyma sie na 2 sruby imbusowe, odkrecasz je i heja. Ja nigdy nie wyjmowalem kola przy zmianie klockow itp. zabiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinniscie tak najezdzac na nasze rodzime produkty orlenu.

Moto_boY Jezeli masz napisane na dekielku dot3 mozesz zalac dot3 oraz dot4. Jezeli masz napisane "only dot4" mozesz zalac tylko dot4 ! To nie sa jakies wymyslone numerki tylko globalny standard w plynach hamulcowych. I Nie wazne czy bedzie to plyn orlenu czy castrona jezeli bedzie mial napisane dot3 lub dot4 to naprawde ten standard spelnia !

Podobnie jest z olejami do 2t. Na butelce zawsze jest napisana specyfikacja.

Moge podac przyklady:

Orlen Mixol S - Api: TA/TB

Orlen 2T Semisynthetic - Api: TC

Jezeli macie mozliwosc napiszcie prosze jakie standardy maja wasze oleje jestem ciekawy i moze rozwiejemy przy okazji pare mitow dotyczacych super olejow ;)

 

A czy orietujecie sie jak to jest z olejami do skrzyni biegow w 2t ? Ja majac mala wiedze nalalem do dt hipolu i teraz mam problem bo znalazlem w manualu ze powinien byc to olej o gestosci SAE: 10W/30 a hipol ma gestosc 80W/90. Jak wyglada ta sprawa w innych motocyklach 2t ? Zawsze gdy ktos na forum pyta o olej do skrzyni piszecie jaki polecacie, nie podajac jego gestosci :? przecież kazdy skrzynia jest inna, wystepuja inne przeciazenia...

 

Pozdrawiam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDURO: luzik, a do mieszanki castrol R2 jest elegancki, tylko nie wiem w jakim stosunku lac- ja leje 150 ml oleju na 5 litru wachy

 

fik554: to nie jest najezdzanie na nasze rodzinne produkty orlenu ,ale jakos do japoncow wole lac lepsze i drozsze oleje(typu castrol,motul shell itp.), do wski lalem byle najtansze oleje ;) a U mnie do motoru wymagana gestosc to 10w40 o ile sie nie myle to wlasnie tak jest :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie.

 

Muszę wymienić olej w swoim moto i nie wiem czy zakupić Castrola Power GPS 10W40, czy Castrol OFF ROAD 10W40?

Ten pierwszy ma lepszą klasę jakościową (SJ), ten drugi (SG) niby dedykowany do motocykli terenowych, pozatym jest promocja u "olka"

http://www.olekmotocykle.pl/index.php?site...e=3&s_id=344431

podobno filtr gratis.

 

Już nie chodzi o ten filtr, bo to i tak groszowe sprawy, tylko czy oba te oleje się naprawdę czymś istotnym różnią i czy wskazane byłoby bardziej zakupienie tego drugiego przy chłodzeniu powietrzno- olejowym w mojej Suzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...