Skocz do zawartości

yamaha dt- złamany kierunkowskaz.


rg166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ocenić jak się urwał i czy da się go ponownie założyć. Jeśli nie, to kupujesz nowy kierunek po prostu i go wkręcasz na miejsce starego. Kable to prosta sprawa - nowe kierunki mają zwykle na końcach przewodów zaciski. Wsadzasz w te zaciski końcówkę kabla wystającą z motocykla, ściskasz zacisk (tak, żeby przewód nie wyskoczył od wstrząsów), całość owijasz taśmą izolacyjną i gotowe. Możesz wykorzystać taśmę termokurczliwą (wygląda bardziej fachowo i lepiej działa), ale nie jest to konieczne.

Jeśli chcesz połączyć urwane przewody, to możesz kupić taki zacisk jw., albo np. zdjąć izolację z kabli na dłuższym odcinku, dobrze je razem zwinąć i zakleić taśmą izolacyjną.

Oczywiście każdy z 2 przewodów musisz połączyć i zaizolować oddzielnie. Potem te 2 przewody (już zaizolowane) możesz dodatkowo zawinąć taśmą i upchnąć w moto tak, żeby nie wisiały i nie goniły za bardzo.

Nowy kierunek możesz mieć od kilkunastu pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspawac mozna ale lepiej zrobic tak jak powinno byc ... kupic nowy i przykrecic bo jak sie znowy urwie to bedzie latwiej wymienic :mrgreen: a kabelki njlepiej opaska termnokurczliwa bo jest dobra i tania (50gr za 1m chyba) tasma izolacyjan moze sie odklejac a to jest trwale i pewne

 

P.S. jak je skrecisz to jeszcze zlutuj bedzie dzialac w 100% bo tak poprostu skerecony.... mniej roboty ale na dziurach bywa ruznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaką ty masz DT .. ? Ja mam kierunki na gumie więc przy wywrotce nie urwie sie tak łatwo. Najlepiej kup sobie takie jak ja mam ! 30 zł sztuka w Motorlandzie ( są też na allegro ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...