Skocz do zawartości

Szybka pomoc w sprawie simka


-=dawid=-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, chce sprzedac simsona skutera, a mam jeden maly problem i prosze o wasza szybka pomoc... Simek jak jest zimny pali i smiga wszystko super, ale jak go mocno dogrzeje to juz nie chce odpalic za pierwszym kopem, pali tak za 4-5 kopem a przeciez jak rozgrzany to powinien palic bez slowa i na wysokich obrotach lekko przerywa (ale lekko normalnie jedzie ale jak sie tak go dlugo przeciagnie na niskim biegu to leciutko przerywa), jeden kumpel mowil mi ze robi sie tak dlatego ze silnik w moim simku byl modernizowany i nie zostal złorzony na silikonie i bierze lewe powietrze i dlatego tak sie dzieje :?: :?: :?: :?: Czy to jest to :?: :?: :?: Prosze o wasze szybkie rady :!: :!: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw przerwe na pomiedzy platynkami jak i elektrodami świecy na wartośc 0.4mm

ps. simsonki sa na to bardzo uczulone

pzdr

to wiem bo to sa "ruskie" sprzety i tyle :D ale to napewno mam dobrze ustawione, w tym napewno nie jest problem ;) :( a co sadzisz o tym sylikonie :?: :?: :?: :?: Ma ktos tak zrobione :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak jest w skuterze ale silnik i gaźnik ten sam wieć powinno być to samo. Od gażnika powinna wychodzić taka gumowa rurka, zdejmij ją i wtedy spróbuj. Bedzie głosniej chodził, ale u mnie pomogło ;). A kupcowi możesz najwyżej powiedzieć że ja zgubiłeś albo guma już była stara i pękła, ale to w jeździe nie przeszkadza :(. Moze uda sie go nabrać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak jest w skuterze ale silnik i gaźnik ten sam wieć powinno być to samo. Od gażnika powinna wychodzić taka gumowa rurka' date=' zdejmij ją i wtedy spróbuj. Bedzie głosniej chodził, ale u mnie pomogło ;). A kupcowi możesz najwyżej powiedzieć że ja zgubiłeś albo guma już była stara i pękła, ale to w jeździe nie przeszkadza :(. Moze uda sie go nabrać :-)[/quote']

 

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Jaka gumowa rurka :?: :?: :?: O co ci chodzi :? :?: :?: Przeczytaj pierwszy post :!: :!: :!: Prosze o pomoc, ale na temat :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mam do was pytań ;) :( Ja się pytam o silnik składany na sylikonie, a wy mi tutaj wyskakujecie z jakas rurka co to ma do rzeczy :!: :!: :!: :!: :D :( :( :( Czytajcie PIERWSZY post i jak mozecie to prosze o pomoc :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?: Ale nie wciskajcie jakis farmazonow o jakies rurce :( :evil: :!:

 

[ Dopisane: 15-08-2005, 12:09 ]

Ludzie jak wiecie cos to prosze o szybko pomoc :? :? Bo bardzo mi na czasie zalezy bo chce go wkoncu sprzedac bo mnie juz zaczynaja wku****** te simsonki :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o wasze szybkie rady

radę dostałes i to w miarę szybko, wieć niewiem czego się żepisz. To była moja propozycja rozwiązania tego problemu, pisze bo miałem podobnie i ten zabieg pomógł mojemu Simsonowi.

 

jeden kumpel mowil mi

Ale jeśli tych chcesz sie wzorować na opinni jednego kumpla to życze miłego usuwania usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik w moim simku byl modernizowany i nie zostal złorzony na silikonie i bierze lewe powietrze i dlatego tak sie dzieje

jak to rozumieć???

że masz kartery skręcone na "sucho" <bez zadnej masy uszczelniajacej>?

weź szczelinomierz i posprawdzaj

przerwe pomiedzy platynkami jak i elektrodami świecy na wartośc 0.4mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mam do was pytań Ja się pytam o silnik składany na sylikonie' date=' a wy mi tutaj wyskakujecie z jakas rurka co to ma do rzeczy Czytajcie PIERWSZY post i jak mozecie to prosze o pomoc Ale nie wciskajcie jakis farmazonow o jakies rurce [/quote']

Jak cos nie pasuje to wypad.

Niewiem jak jest w skuterze ale silnik i gaźnik ten sam wieć powinno być to samo. Od gażnika powinna wychodzić taka gumowa rurka' date=' zdejmij ją i wtedy spróbuj. Bedzie głosniej chodził, ale u mnie pomogło . A kupcowi możesz najwyżej powiedzieć że ja zgubiłeś albo guma już była stara i pękła, ale to w jeździe nie przeszkadza . Moze uda sie go nabrać [/quote']

Jasne. Po co komu filtr powietrza?? najwyzej sie zatrze sprzet. Napewno brak filtra udowodni kupujacemu jak zadbany jest motocykl. Moze wogole piasku nasypac do gaznika??

 

dlatego ze silnik w moim simku byl modernizowany i nie zostal złorzony na silikonie i bierze lewe powietrze i dlatego tak sie dzieje

JEzeli Ci bierze lewe powietrze to nie wiem po co ten temat wogole. Lewego powietrza nie powinien brac wogole bo to uniemozliwia ustawienie gaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy byl skladany na sylikonie :? Bo robil mi go ktos inny, ale najprawdopodobniej jest na sucho :?

 

Jak cos nie pasuje to wypad.

Spokojnie, nie rzucaj się, poprostu nie zrozumialem sie z nim i tyle, ale gadałem z nim na gg i wszystko mi wytłumaczył :!:

 

Dzięki za pomoc, poprostu musze rozebrac silnik i złożyć jeszcze raz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki ale ja nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to coś nie gra jak moze brać lewe powietrze?? 8O Karter to karter tego nie da sie poskładać nie równo , chyba zę nie dokręcił wszystkich śrób a silikon jest elastyczny i sie rozpłąszczy na powierzchni wiec nie ma o czym mówić.Jednyne co to że masz popiz--- kartery ale to baaardzo mało prawdopodobne.

 

 

Też tak miałem w skutrze i u mnie to była świeca weź kup "CHampiona" a nie jakąś iskre (ale różnie bywa) wyprobuj wszystkie świece jakie masz.W różnych motorach na różnych świecach róznie palu i jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem dzisiaj caly silnik, i jest on składany na hermetyku i napewno nie bierze lewego powietrza :? Pieprzyłem sie pół dnia na marne :) a jeszcze przed wyciagnieciem silnika zaczelo mi sie robic jeszcze lepiej :P : odpala normalnie i wszystko gra ale jak wezme gaz na full czy na luzie czy jak jade do go cholernie muli, ale jak włącze ssanie to wszystko jest ok, chyba niedochodzi mu paliwo dobrze albo cos w gazniku :?: :?: :? Jutro spróbuje włożyć gaznik od kumpla bo wiem ze jest dobry i zobacze czy bedzie chodzic :? A wy jak myslicie co to moze byc bo ja nie mam juz sil :? :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...