Skocz do zawartości

Jak skakac??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie przed chwilą wykonałem swój pierwszy skok!! Ale emocje!! Masakra, bardzo fajna sprawa ale trzeba uważać! Wyskoczyłem przez przypadek i jeszcze troche krzywo leciałem ale wylądowałem szczęśliwie! Jestem verry hapy!! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Naprawde troche mozgownicy i wszystko wyjdzie :) Nigdy nie wyskakuj na hopce ktorej jeszcze nie znasz. Zawsze dokladnie ja obejzyj, zobacz gdzie bedziesz ladowal, i przy jakiej predkosci mozesz sie wybic. Zawsze mocno trzymaj kiere i.... Udanych lotow ;) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak jest z prędkością najazdu?? W jaki sposób ją należy dobierać??

 

Normalnie jak już obejrzysz hope to oceniesz z jakiej prędkości,biegu będzie najbezpieczniej a jak potem jak będziesz chciał skakać wyżej i dalej wrzucasz wyższy bieg .Tylko nie odpuszczaj gazu na progu bo polecisz na przednie kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zazwyczaj jedzie się na maxa żeby wyskoczyć :) Oczywiście na takich lajtowych terenowych górkach, na motocrossie tego nie polecam, zwłaszcza na DT.

W DT jeśli chcesz bezpiecznie skoczyć to sprawdź najpierw górkę-im bardziej stromy podjazd tym wolniej najeżdzaj-ale zawsze trzymaj moto w zakresie obrotów w którym możesz gwałtownie wyrwać do przodu przed samym wyskokiem. Wtedy masz gwarancję że spadasz na tylne/oba koła.

Polecam każdy wyskok sprawdzić na dwójce, moto nie ma niebezpiecznej prędkości a cały czas jest na wysokich obrotach.

I zawsze, powtarzam, zawsze w DT przed samym wyskokiem gaz na maxa, bo inaczej się zniechęcisz do skoków. Najeżdzać na wyskok przy 6000-9000obr/min, jak będzie mniej to moto szybko nie zareaguje na dodanie gazu i lądujesz na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 18 lat później...

Ciężko jest przez internet wytłumaczyć takie sprawy techniczne. Więcej ogarniesz z jakichś poradników na youtube gdzie podpatrzysz jak to ludzie robią. Ja ci mogę zaproponować od siebie nauke podskakiwania rowerem na płaskim, czy to góralem czy jakiś bmx. To jest ten sam ruch jak wyskakujemy z odbicia zawieszenia na crossówce.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...