Skocz do zawartości

Hard Enduro za dobrą kase .


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że na forum pisze się głównie o motocyklach klasy 50-125, oraz o fullach (125-250). NIe wiele jest posiadaczy Cięszych Enduro 4T :P

Ja jako młodzieniec zakochany w offroadzie a szczególnie w enduro, lubie sobie wybiegać z planami w przyszłość.

Ten post prosze traktować jako test cięższych endurasów a nie jako kolejne pytanie marcina pod tutułem "jakie moto"

A więc tak: Jak wiele osób zaczynam na motorku klasy 50-80ccm, potem w planach jest 125 dysponujące mocą około 30KM. I co dalej, w moim przypadku musi to być enduro, jednak nie jara mnie 45konna krowa która lgnie w pierwszym lepszym błocie. Po opanowaniu sety, moje plany skierowałem na Enduro które musi być: lekkie, mocne, niezawodne i w miare tanie(około 6-7tys.)

Głównie moją uwage przykuła DR350, Honda XR600 oraz(mało lajtowe: XT, XL, DR600)

Co możecie powiedzieć na temat tych moto. Zakładając że szukamy motocykla do szaleńst w terenie a nie do lightowych wycieczek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat teraz szuka KTM 620 LC4 wiec jak juz go kupi to Ci opowiem jak to sie sprawuje. Ale on woli SM i przerobi go, szkoda bo mialbym wiecej ludzi do pojezdzenia w terenie. Ale jak czytalem o tych KTM ^^ to pasuja jak ulal do twojego opisu moto jakiego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak czytalem o tych KTM ^^ to pasuja jak ulal do twojego opisu moto jakiego chcesz.

A jak jest z ceną ????

 

Co myślicie na temat Hondy XR600 :?:

Mi się wydaje że obok KTM'ów jest to jedyne Hard-Enduro klasy 600ccm z tamtych lat. Może ktoś miał doczynienia z tym sprzętem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro boj ja mam do sprzednia KTM EXE 125 z 2000 roku jak co to wal na PW albo gg

Nie no dzięki za oferte. Ale następnym moto po TS będzie najprawdopodobniej CZ :P A co po CZ to właśnie szukam rad :D

 

ttr, wydaje mi się także świetnym moto, z tego co czytałem to silnik pochodzi z XT, elektryka jest sporo uproszczona, rama jest dosyć lekka, a zawieszenia dobre :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazny jest skok zawieszenia jak i jego producent

 

za 6- 7 tys to tylko KTM 600 acz znajomy ma i do hard nie nalezy dr 350 ciezki i slaby wiec nie hard na hard enduro obecnie cza miec ok 20 tys a minimum 10 na TTR kompromis miedzy tymi motocyklami zostaje jeszcze Huska Te 610 wiem ze nie ciezka a bardzo mocna 65 koni i ma dobre zawieszenie ale cza sie zorientowac jak z serwisem i czesciami zarowno do KTM jak i Huskiego

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTR może i można podciągnąć pod harda, ale przy mocy LC4 i TE wymięka. Mimo wszystko silnik od XT, więc musi być niezawodny. :P

 

Od razu odrzuciłbym XL i DR argumentując się tym jakie warunki postawiłeś motocyklowi, którym miałbyś jeździć. XT w sumie też, ale ciut mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie Hard-Enduro to to nie są, ale DR350 czy, XR600, ttr600 są bardziej uterenowione od DR,XT,XL :!:

A co powiecie na temat DR350 niektórzy mówią że bardzo dobre moto, pod względem niezawodności, w miare niskiej masy i przyzwoitego silnika :!: Czy to prawda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ja dorzuciłbym cenę. roczniki '93 można dostać juz za 6 tys.( mowa o dr 350)

 

Ale wiesz jaka jest przepaśc między CZ a np KTM 640....taka dr 350 ze swoimi 30 KM nie byłaby wcale taka zła.

Jeśli chodzi o masę to dr rzeczywiście góruje nad 600 ccm. Lekka , zwinna, poręczna; w lesie spisuje sie świetnie. A 600 bywają już przyciężkawe. DR 350-Hard enduro to to nie jest , ale przecież liczy się dobra zabawa a nie szpanowanie mocą.

I tu pojawia się pytanie na które musisz sobie sam odpowiedzieć: czy twoje umiejętności są na tyle duże ,że będziesz umiał w pełni wykożystać moc 600, czy nie będzie ci ciążyła za bardzo; a no i jeszcze trzeba przypomnieć o "magnetycznej mocy drzew", jeśli wiesz co mam na mysli.

 

No i cena eksploatacji: z tego wszystkiego to suzuki ma chyba najtańsze i najlepiej dostępne części( w porównaniu do Huskvarny i KTM'a)

Ja na wiosnę zamieniam moją na ...no właśnie albo nowszą DR albo xr 400, a tym że ta druga ...miażdży ceną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi mi głownie o to, jakie moto nabyś po opanowaniu dajmy na to CZ125. CZ ma 28kucy a DR350 nie wiele więcej, i boje się że może być za mało :!:

Zawsze bylem zapatrzony w DR350. Głównie z tych powodów które wymieniłeś, lekkość i poręczność :!: a przy okazji bardzo ładny wygląd i korzystna cena :!:

Wiem że strasznie wybiegam w przyszłość ale czy nie wydaje wam się że taka DR nie będzie za słaba po CZ125 :?:

I jeszcze nasuwa mi się pytanie czy bardzo odczuwalna jest różnica w momencie obrotowym i w korzystnym zakresie obrotów (DR350 vs. CZ125)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...