Skocz do zawartości

łańcuch


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. musze kupic nowy lancuch do swojej hondy mbx, bo stary juz nawet raz sie zerwal. w sklepie larsson.pl sa dwie pozycje:

 

Łańcuch RK 420M

 

Symbol: 2100069

Producent: RK

Łańcuch: zalecany przez producenta

Ilość ogniw: 118

 

Cena: 35,90 zł

 

i:

Łańcuch IRIS 420RX

 

Symbol: 2110069

Producent: IRIS

Łańcuch: zalecany przez producenta

Ilość ogniw: 118

 

Cena: 47,90 zł

 

 

jak myslicie, czy roznica miedzy nimi jest duza jesli chodzi o ich jakosc?

prosze o szybka odpowiedz bo jutro rano chce zlozyc zamowienie.

aha i jeszcze jedno. zalozylem sobie konto, podalem NIPa(juz mi dali w urzedzie) i wszystko co wymagane, ale nie jetsem jeszcze pelnoletni. czy oni wysla zamowienie w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh łancuch RK z larsona? przerabiałem ostatnio ten temat :D ;) popekało mi 10% ogniw po 3 tys. km. :roll: nawet foty miałem wrzucic na forum ale puki co nie mam dostepu do aparatu....

 

miałem do wyboru RK 428H za ok 60 zł i irisa za ok. 90. wybór padł na RK ze wzgledu na dobre opinie (irisa chyba nikt nie poleca :P ) i niższą cene. no i p*zda blada, 60 zł poszło w błoto i musiałem kupic nowy łancuch żeby nie czekac 3 tygodnie, zanim larson rozpatrzy reklamacje ....

i znalazłem łańcuch YBN 428H czyli o takich samych parametrach jak ten RK. kilka lat temu zakupiłem go do aprilli, kumpel ma już go ze 2 lata w DT 80 z cylindrem 110 i jest ok. więc do DT 125 też będzie dobry 8)

 

jesli chodzi o wybór, ktory masz przed sobą to kiedys polecałbym RK bo irisy to podobno szajs nie warty więcej niż łancuchy kupowane "na metry" w sklepach z łożyskami, paskami itd..... ale po ostatniej przygodzie z RK nie wiem co doradzić.

jak chcesz to załatwie Ci ten łancuch YBN 428 H za 45 zł :idea:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale ja tez niedawno wymieniałem cały zestaw napedowy i zamówiłem RK.,zrobiłem juz 1000km i nic sie z nim niedzieje

to może miałes szczeście i trafiłes na łancuch , którego materaiał nie został za bardzo "utwardzony" bo wydaje mi sie że to była przyczyna (bo naciąg łancucha był własciwy)

a może więcej hardkoru - wtedy RK od razu popęka :-D 8) ja te pęknięcia zauważyłem po którymś z kolei myciu łancucha i musiałem kupić od razu nowy.

 

DOPISANE

oczywiscie są to pęknięcia które podczas dalszej eksploatacji na 100% będą sie rozszerzały i łancuch będzie się rozpinał a to może byc baaardzo niebezpieczne dla moto i dla kierowcy ;) ja zniszczyłem przez łancuch karter w romecie :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Potestujcie VAZa, brazylijskie łańcuchy, fabrycznie zakładane do Ducati i KTMa (nie wiem czy dziś też). Porównywalny cenowo z RK. Na allegro wystawia się "importer" tych łańcuchów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mbx jest znacznie zblokowany. brakuje mu wiele, wiele mocy i podejrzewam ze powinien ciagnac na nim(RK). przy okazji kupie zebatke tylna(bo na przod juz mam). to juz bedzie wymieniony caly zestaw napedowy:) a ponoc powinno sie wymieniavc wszystko za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponoc powinno sie wymieniavc wszystko za jednym razem.

tak jest najlepiej bo założenie nowego łancucha na stare zebatki powoduje jego szybkie rozciaganie ;)

 

powodzenia z tym RK - żeby nie okazał sie za bardzo utwardzony tak jak mój :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...