Skocz do zawartości

Magnes w zbiorniku


zajc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis tak zagladam do zbiornika, i patrze a tam "siedzi " sobie takie dziwne cos. Jak sie okazalo jest to magnes. Przyczepiony jest on do wewnetrznej czesci zbiornika, a do tego magnesu przyczepionych jest troche opilkow metalu. Wyjac tego nie moge, bo mi reka przez otwor w zbiorniku nie przelazi :roll: Teraz pytanko, czy jest to normalne, ze zaklada sie w zbiorniku magnes by wylapywal on metalowe czasteczki w nim sie znajdujace, czy moze jest to "upgrade" wprowadzony przez poprzedniego wlasciciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnetyzer domowej roboty :-D .

 

 

Zagladalem specjalnie do swojego zbiornika, ale nic tam nie widac.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi a zawsze troche syfow z paliwa wylapie. Na bajzlu w poznaniu widzialem na przyklad, sruby spustowe do miski olejowej z magnesem. I pewnie na takiej samej zasadzie ktos dal magnes tylko przyczepil go do zbiornika. A w paliwie u nas jest troche syfu- brudny filtr paliwa z powietrza sie nie bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi a zawsze troche syfow z paliwa wylapie. Na bajzlu w poznaniu widzialem na przyklad, sruby spustowe do miski olejowej z magnesem. I pewnie na takiej samej zasadzie ktos dal magnes tylko przyczepil go do zbiornika. A w paliwie u nas jest troche syfu- brudny filtr paliwa z powietrza sie nie bierze

Z tego co mi wiadomo, to wszystkie sruby spustowe sa namagnesowane(przynajmniej w kazdym sprzecie ktory mialem to tak bylo) by zbierac opilki metali-ale tam jest to zrozumiale, w koncu pracujacace czesci metalowe tra o siebie. Ale nadal nie wiem po co magnes w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci ten magnes tam przeszkadza. Zamknij i nie zaglądaj. Jedyną korzyścią z jego wyjęcia będzie to' date=' że wlejesz parę cm3 wachy więcej, no chyba że brakuje ci magnesów na lodówkę.[/quote']

Kolego-na tym polega wlasnie idea forum, zeby dowiedziec sie co ,jak i po co. Jak Tobie to nie pasi to zmien zainteresownia, a nie pisz bezsensownych postow -bo na pewno nic nowego to one nie wnosza. Takze lepiej nie pisz nic ,niz masz pisac bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo' date=' to wszystkie sruby spustowe sa namagnesowane(przynajmniej w kazdym sprzecie ktory mialem to tak bylo) by zbierac opilki metali-ale tam jest to zrozumiale, w koncu pracujacace czesci metalowe tra o siebie. Ale nadal nie wiem po co magnes w zbiorniku?[/quote']

Sruby nigdy nie sa tak mocno namagnesowane jak magnes, druga sprawa magnes przekazuje swoje wlasciwosci innym czesciom metalowym i mniej farwocli metalicznych plywa baku a jesli co to przyczepiaja sie do scianek.

Jesli na tym magnesie sa przyczepione opilki czyli czemus sluzy prawda ?

Nie tylko w silniku i oleju sa opilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...