Skocz do zawartości

Wałki rozrządu w VF 750F


Bohun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Oczywiscie zadną nowoscią nie jest to ze padają, tylko zastanawiam się czy kupowac do swojej VF-y nowe ( 100 zł za wałek, 50 zł za jednego konika ), czy może regenerować stare ?? A jeżeli regenerować to gdzie, i jaka jest gwarancja że troszkę na nich przejzdżę ? Mam VF-e z 83, wiec niestety jest to model z pechowym smarowaniem.

Proszę o jakieś porady. Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł za wałek? Mi w serwisie po podobnej diagnozie powiedzieli, ze regeneracja to koszt okolo 800 zł. Z wymiana i ponowna regulacja zaworów to zabawa na minimum 1.200 zł.

 

Ja zastanawiam sie nad kupnem z jakiegos rozbitka. Tylko to znowu troche jak loteria. Nie bede przeciez jezdzil po Polsce i szukal osobiscie walkow, a z ogloszeniami to sami wiecie jak to jest... - wszystko stan bardzo dobry. Moja Suzi tez miala byc w stanie bardzo dobrym - a czego mechanik sie nie dotknie to wymaga naprawy :evil: .

 

A w sumie to nie bardzo rozumiem od czego walki moga padac?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez cena zaskoczyla 100 zl za wałek, no ale pytalem 2 razy ! Nowy walek kosztuje 100 zł w "Olek motocykle" z Katowic, i tam będę zamawiał. Najpierw chcialem regenerowac, no ale skoro nowy kosztuje 100, to chyba nie ma sensu. Znajomy kiedys zregenerował w Magnie, przejechał ponad 100 km i rozwalił pół głowicy :/

W VF-ach tych do 86 r. wałki padają z powodu źle rozwiązanego smarowania ehh. Chyba dopiero po 86r. Honda ulepszyła smarowanie i wyelminowała problem padania wałków.

Zadzwoń sobie do OlkaMotocykle i zapytaj o cene, bo ja bym się w używane nie pchał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyles... :evil:

Juz wyslalem zapytanie. Gdyby i do mojej Suzi mieli walki w podobnej cenie to o regeneracji czy kupowaniu uzywek nawet bym nie myslal...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy vf-ie można zastosować taki patent, aby zmniejszyć ciśnienie oleju smarowania skrzyni biegów wtedy będziesz miał bardziej wydajne smarowanie głowicy i i wału korbowego.

Dlaczego lecą wałki, sprawa jest prosta - nie takie materiały i mimo smarownaia bieżnie wycierają się i powstaje nadmierny luz, który powoduje zanik ciśnienia, a w vf walki pracują na łożyskach ślizgowych tzn na filmie olejowym. Brak filmu powoduje bardzo szybkie zużywanie sie bieżni i wałków w głowicy a co za tym idzie spada ciśnienie smarowania skrzyni wału i tylko kwestia czasu kiedy vf-a wytknie korbowód na światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ale czy taki patent można zrobić w swoim garażu, czy trzebaby by oddać maszyne w ręce fachowca ?? jezeli mozna samemu prosiłbym o dokładne wskazówki.

Na stronie Honda V4 znalazłem kilka patentów, ale ze nie jestem znawcą angielskiego, nie wiem czy to dotyczy smarowania czy czegoś innego (?) http://www.honda-v4.com/sabmag/problem/timing1.jpg (zmieniajcie cyferke przy timing)

A propo, jak kupie nowe wałki, ile km moge zrobić, zakładając ze nie będę stosował żadnego patentu ze smarowaniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zl za walek to chyba swietna cena - pytanie tylko jakie to sa walki, bo oryginalne Hondy to kosztuja u mnie w Toronto jakies $ 1200.

Patenty na zwiekszenie cisnienia oleju zaprezentowane na Sabmag sa bardzo dobre bo:

- daja wiecej oleju do glowic,

- ten olej jest filtrowany.

Oryginalne rozwiazanie Hondy z poborem niefiltrowanego oleju ze skrzyni biegow jest niestety do niczego.

Mozna to zrobic u siebie w garazu, ale trzeba wybrac nie te z dodatkowym wierceniem glownej magistrali olejowej, ale te ktore sa najprostsze w wykonaniu.

W ciagu tych wszystkich lat Honda poprawila rowniez twardosc i konstrukcje walkow i dzwigienek, tak ze czesci wspolczesne sa o wiele lepszej jakosci niz oryginalne.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i du*a - dostalem odpowiedz, ze nie maja walkow do mojej Suzi... :)

 

Zobacze co odpowiedza na pytanie, czy na rynku wogole mozna znalezc jakis zamiennik walkow do mojego modelu i w jakiej cenie :) .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie Olek odpowiedzial, ze nie maja walkow...

 

Uzywek troche boje sie kupowac. Czy na podstawie zdjecia walkow bedzie mozna ocenic ich stan?

 

PS> choc ostatnio jak poprosilem sprzedawce amorka do Suzi o zdjecie to juz sie wiecej nie odezwal - chyba to o czyms swiadczy...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie beznadziejnie ze nie maja do Suzuki :/ ja jeszcze swoich nie zamowilem, musze kase dozbierac, bo jeszcze dochodzą koniki :| a z ebay'a moze byc problem z wysyłką. co do uzywanych to sam sie najpierw zastanawialem, ale nigdy nie ma tej pewnosci, nawet ze zdjeciem :| moze na jakims moto bazarze dostaniesz?? wlasciwie napewno, tylko musiabys sie tam wybrac :buttrock: ciekawi mnie jeszcze koszt regeneracji, pisałem do kilku zakładów, ale bez odpowiedzi jak narazie. chociaz i tak bez gwarancji jakiejs na ta regeneracje bym sie nie zdecydowal, tym bardziej ze za "grosze" moge kupic nowe wałki ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek odpisal ostatecznie, ze nie ma i miec nie bedzie - wiec z nowymi lipa.

 

Przegladalem ebaya niemieckiego za rada Adama i tez lipa - nie ma ofert.

 

Szukam tez na polskich aukcjach typu silnik na czesci.

 

Zastanawia mnie tylko, czy walki od Bandita tez by u mnie pasowaly? - te silniki sa chyba identyczne???

 

Kolejny dylemat - u mnie jest nowszy silnik '97 - ze swiecami CR9EK. Czy w takim razie walki ze starszego modelu tez beda pasowac?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak bardzo mi sie nie spieszy, bo w pierwszej kolejnosci szukam sprawnego amortyzatora.

 

A gdybys chcial mi pomoc znalezc takie walki... - bede dozgonnie wdzieczny. W sierpniu planuje zakup amorka, wiec walki (w zaleznosci jak duzy jest to wydatek) moglbym szukac we wrzesniu lub pazdzierniku.

 

W kazdym badz razie zycze milych wakacji. Jakby co odezwe sie w pozniejszym czasie do Ciebie na priva.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...