Skocz do zawartości

Pytanko o Yamaha tdr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam zamiar w tym sezonie sprzedawac cagive i rozgladac sie za czyms wiekszym. Jako ze cagiva - funbik, jest naprawde super to na 125 tez chce funbika. Rozgladam sie przede wszystkim za yamaha tdr, aprilia pegaso i cagiva super city 125. Mam pytanie co do TDR. Widzialem juz kilka wersji - felgi z odlewow, ze szprychami. Dwa typy zegarow, zmiany kosmetyczne typu lampa z tylu. Czy ktos sie orientuje ze np. w 94 tdr miala kola odlewane, nowa lampe i nowe zegary. Chodzi mi o historie tego modelu bo nigdzie nie moglem tego znalezc, jakie i w jakich latach byly modyfikacje tego motorka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam zamiar w tym sezonie sprzedawac cagive i rozgladac sie za czyms wiekszym. Jako ze cagiva - funbik' date=' jest naprawde super to na 125 tez chce funbika. Rozgladam sie przede wszystkim za yamaha tdr, aprilia pegaso i cagiva super city 125. Mam pytanie co do TDR. Widzialem juz kilka wersji - felgi z odlewow, ze szprychami. Dwa typy zegarow, zmiany kosmetyczne typu lampa z tylu. Czy ktos sie orientuje ze np. w 94 tdr miala kola odlewane, nowa lampe i nowe zegary. Chodzi mi o historie tego modelu bo nigdzie nie moglem tego znalezc, jakie i w jakich latach byly modyfikacje tego motorka.

 

Pozdrawiam.[/quote']

 

W TDR faktycznie koła były różne. W pierwszych modelach były szprychowane, a chyba od 94 zaczęli już robić odlewane, przy czym jeszcze niektóre do 95 były produkowane ze szprychami, zależnie od kraju do którego szły. Robili również TDR 125 R - stylizowane bardziej na ściga niż na enduro. Od 95-96 powinien już być model z ramą DELTABOX, odlewanymi kołami i nowymi plastikamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom cos mi sie wydaje ze to zalezy od rynku na ktory byl robiony. Np tutaj jesli nie przeklamuja z data to mamy nowy model, z nowymi zegarami, deltaboxem z roku 94 8O

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56306026

. A ta przykladowo z 95

http://www.bikepics.com/pictures/194879/

nie ma deltaboxa, ma stara lampe i stare zegary, ale za to odlewane kola. Co prawda jest to jakas TDR z dopiskiem Belgrada, moze na jakies okreslone rynki ? Lepiej sie interesowac sprzetami z deltaboxem czy ze zwykla rama ??

 

A kristi_rx125 jesli sie nie myle, tez miales kiedys TDR , ktory rocznik na jakiej ramie i jak sie smigalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom cos mi sie wydaje ze to zalezy od rynku na ktory byl robiony. Np tutaj jesli nie przeklamuja z data to mamy nowy model, z nowymi zegarami, deltaboxem z roku 94  8O  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56306026

. A ta przykladowo z 95  

http://www.bikepics.com/pictures/194879/

nie ma deltaboxa, ma stara lampe i stare zegary, ale za to odlewane kola. Co prawda jest to jakas TDR z dopiskiem Belgrada, moze na jakies okreslone rynki ? Lepiej sie interesowac sprzetami z deltaboxem czy ze zwykla rama ??

 

A kristi_rx125 jesli sie nie myle, tez miales kiedys TDR , ktory rocznik na jakiej ramie i jak sie smigalo ?

 

Miałem 2 TDR.

1 - 95 rocznik jeszcze na starej ramie i plastikami, juz z odlewanymi kołami

2. 98 rocznik - nowa rama deltabox, nowe plastiki koła pełne.

 

TDR to sprzęt dobry na miasto, bardzo przyjemnie się jeździ, pozycja wygodna itd, niestety jedyny teren na króry ją polecam to las. Ładnie się prezentuje, ma niezłe osiągi. Zawieszenia ma dość mały skok, dodatkowo jest bardzo obudowana plastikami i każda wywrotka może słono kosztować, bo niestety są drogie.

 

masz fotkę mojej z 98 roku http://www.bikepics.com/pictures/370671/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze jakies lepszej jakosci fotki, bo te na bajkpiksie troche malutkie :? ?

 

A ktora TDR lepiej sie jezdzilo ta na deltaboxie czy na zwyklej ramie? Z tego co patrzalem to chyba maja tez inne troche zawiechy. Jak oceniasz ktora Tdr bardziej sie oplaca kupowac ? I czy mialy takie same silniki, czy jakies modyfikacje byly robione ?. Co do terenu to zdaje sobie sprawe sam smigam funbikiem 50 ccm i bardzo mi to odpowiada- lekki terenik lasek i na szose dobry to jest to co lubie. Enduro tez mi sie podobaja, dlatego Dt, ktm lc2, aprile tuareg rally tez biore pod uwage, ale z wygladu o wiele lepsze funbiki, dlatego bede w nie celował. Nie wykluczam ze jak blisko i okazyjnie trafi sie w/w endurko to sie nim nie zainteresuje :).

 

Jak by Ci sie chcialo to mozesz napisac tez v-maxa, przelotowa, spalanie. Czy czesci drogie i czy cos sie psuje. Chetnie poczytam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje takich ludzi. Jakbym chcial crossa to bym sie nie interesowal TDR tylko np. yz 125. Jakbym chcial enduro to bym sie najbardziej interesowal DT. Po co robic takiego syfa ?? Mogl sprzedac ta TDR kupic, crossa i by mial odpowiedni moto do terenu. WIOCHA :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...