Skocz do zawartości

GRECJA ( POLSAK-SŁOWACJA-WĘGRY-RUMUNIA-BUŁGAROA-GRECJA)


parowóz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy pozytywnie nastawieni

A czytałeś wyżej post Marelwa??? :)

 

 

Rumunia - drogi główne dobrej jakości, na podrzędnych często-gęsto dziury
BZDURY!!!! (...)

Tylko drogi miedzynarodowe (i to nie wszystkie) są w bardzo dobrym stanie. Drogi drugorzedne mocno przecietne.

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem??? 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nikt nie radzi pchać się w drogi podrzędne... choć przyznaję, że czasem trzeba. Ale te główne są i tak na tyle kręte i szybkie, że w zupełności wystarczy... zwłaszcza trasa fogaraska i trasa przez Sinai...!

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem jakieś problemy z logowaniem się.... dzięki wielkie za kolejne rady. Mam pytanie jak wyglądają noclegi w jakiś MOTELACH itp. kuzyn był 5 lat temu w Rumunii to nawet pozwolili mu wprowadzić motor do pokoju... dobrze wspomina ten kraj - tylko szkoda że mało pamięta i nie jechał trasą Fogarską.

 

[ Dopisane: 14 ]

Kupiłem już wszystkie mapy potrzebne - tylko szkoda że w całym Wrocławiu była jedna mapa Rumunii (chciałem MarcoPolo) ale kupiłem innego wydawnictwa Euro cart - nawet niezła - ale wszystkie oznaczenia musze sobie tłumaczyć... :-) powoli zaczynam się niecierpliwić (dnia wyjazdu) ... ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak byliśmy rok temu to spaliśmy raz w górach w przydrożnym motelu za 10E za pokoj 2os. bez śniadania- standard znośny tzn. czysto choć wszystkie sprzęty z lat 70tych- parkowanie moto w zamkniętym garażu mieliśmy gratis. Na prywatnej kwaterze w nowym fajnym domu płaciliśmy 15E(stargowana z 20E) ale standard wart był tej ceny.

 

Kempingi generalnie to masakra(przynajmniej te na jakie trafili-syf niesamowity, kibelki tylko "na Małysza" i często smród taki, że nie dało się wziąc prysznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietasz może nazwe miejscowości??? (bo domyslam się że chodzi o Rumunię) ... ja już ruszam w piątek 12 wieczorem ... a potem 14 chce się znaleść w samej Rumunii

 

Tak Rumunia.

Jeśli chodzi o ten motel za 10E to mieszkaliśmy w nim w drodze powrotnej z Bułgarii drogą E75 i był on pomiędzy CRAIOVĄ a FILIASI ok. 10km na południe od Filiasi.

 

Co do tej kwatery za 15E to niestety nie pamiętam nazwy miejscowości bo była to jakaś mała dziura w Transylwanii w okolocach SIBIU a trafiliśmy na nią zupełnie przypadkiem zmierzając w strone trasy Transfogarskiej- wcześniej oglądaliśmy mały zameczek w okolicach BLAJ i nawet mieliśmy na nim zanocować ale miejscowi cyganie chcieli "dopomóc nam" w pozbyciu się częsci dobytku więc musieliśmy się zwijać.... :P

 

 

Hej a jeśli nie tajemnica to czy możesz zdradzić na jak długo się wybieracie do Grecji i jak przewidujesz finansowo się wyrobić?

Też mamy ochotę z moim plecaczkiem na Grecję ale do tej pory jakoś nie znalazłem chętnych a samotnie to jakoś tak markotno na dłuższą metę no i nie wiemy czy nas stać bo greckie ceny to chyba już nie Rumuńskie ani Bułgarskie niestety....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że moge to sprecyzować .. ale niestety praktyka może byc daleka od rzeczywistości (jak przygoda to przygoda) .. więc mam urlop do 31 sierpnia czyli powiedzmy na samą Grecje chce przeznaczyć 8 może 9 dni ... wbrew temu co napisałeś nie jest tam aż tak strasznie drogo ... benzyna nawet słyszałem jest nieco tańsza niż u nas (licząc 4,2zł za 1l) ... po powrocie zdam relację i oczywiście będą fotki :-) ... boje sie tylko tych CYGANÓW .. (sam jade z plecaczkiem) .. a co do finansów to mamy po 200Eu (razem 400) oraz jakiś zapas na "plastikach + polska waluta ... średnio po 1,5 tyś pln na głowę - ale to tylko na wszelki wypadek - bo ma to byc wersja ekonomiczna.

 

[ [i:][b:]Dopisane[/b:]: 14[/i:] ][/size:]

Ja już przyjechałem ... zrobiłem 6500km ... podróż wspaniała. Jeszcze wspanialsza Rumunia !!! Bardziej niż pewnie jest to że chce tam pojechać ponownie - bo to co zobaczyłem jest godne "utrwalenia" w pamięci ... (mieliśmy utrwalone na za pomocą aparatu cyfrowego - w sumie ponad 2000 fotek) ale wszystko zostało zniweczone przez bestialski i bandycki napad z kradzieżą na campingu w Rumunii ... (fakt jest taki ze takie coś moze przytrafić się wszędzie - nas + niemców jak na złość spotkało to na campingu i to wypasionym za 9 EU) ... co zrobić takie życie. Za jakiś czas będzie relacja dzień po dniu .... bo tylko pamięć mi została (fotki zachowały się ale około 300 sztuk,pozostałe karty pamięci skradziono nam). Ale i tak Rumunia to piekny kraj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...