Skocz do zawartości

Modlin Twierdza


loluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Modlin pewnie zna większość z was, ale? Nie każdy miał możliwość wejścia i obejrzenia tzw. Mennicy na cyplu, to te ruiny widziane z mostów znad Wisły i Narwi. Zdobyłem telefon do dowódcy Jednostki Wojskowej stacjonującej tam i będę starał się załatwić oficjalne lub pół oficjalne pozwolenie na wejście. Dodam, że samemu dostać się tam jest niemożliwe bez ponoszenia konsekwencji, wartownicy łapią takich amatorów i przekazują policji, bezwzględnie! Ruiny te są na terenie wojska i jest zakaz wejścia. Tak, więc jeśli są chętni to niech wpiszą się, ustalimy ilość osób i będę starał się załatwić „legalne” wejście i możliwość obejrzenia tego obiektu.

 

[ Dopisane: 14 ]

PS. czekm do środy, tego dnia będę starał się z nim skontaktować i podać mu chociaż orientacyjną ilość osób. Wieczorem postaram się przekazać jego decyzję. Będę chciał umówić się na sobotę lub niedzielę. Jeśli się uda, to podjedzie z nami oficer dyżurny prosto do stoczni. 8) .

Oby się udało. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję to nie była mennica tylko spichlerz,(dzisiaj nie ma już jego 1/3 części). Byłem tam dwa razy, podchodziłem zawsze brzegiem Wisły. Ludzie podpływają tam łódkami z drugiego brzegu. Jest to totalna ruina, nawet stropu nie ma. Ale dosyć ciekawe.

Niestety rozkradają co się da.

Polecam wam odwiedzenie wieży Tatarskiej na drugim brzegu (część cytadeli. Piękny widok na obie rzeki.

Mam telefon do pani przewodni, tylko dzisiaj to chyba go nie znajdę.

 

[ Dopisane: 18-07-2005, 14:43 ]

P.S. A kiedy jest planowana wyprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, miałem jechać do Torunia, ale trochę szkoda mi kaski :-) , w czwartek rano dam odpowiedź, narazie nie ma z kim tam gadać, urlopy i takie tam. Będę załatwiał sobotę, może umówić się na godzinę 11.00 do 12.00 :?:

 

[ Dopisane: 14 ]

to pierwsze jest nie aktualne :) :mrgreen: post wysłał mi się dwa razy :oops:

Zanim się zbierzemy to potrwa trochę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, sutuacja wygląda tak:

1) trzeba napisać podanie do dowódcy jednostki - to już ja zrobię jako organizator

2) muszę znać konkretną ilość osób, imiona i nazwiska oraz miasto - miejscowość oraz czym przyjedziemy.

Po wysłaniu faksem do sekretariatu i podaniu godziny przybycia będziemy mogli wejść.

Dane z pkt. 2 przoszę przysyłać na PW, do piątku mniej więcej do godz. 10.

Mili Państwo, biorę odpowiedzailność za całą grupę, więc bez żadnych wybryków! ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kupa gruzu powoli wpadająca do wody jest niewarta oglądania w porównaniu z sama twierdzą Modlin. Byłem tam. Kupa cegieł i fajans totalny generalnie. Twierdza to jest naprawdę ciekawy obiekt, militarny unikat na skalę europejską. Choć okolice Nowego Dworu, Modlina juz dawno mam obcykane (nie na darmo żonę z Nowego Dworu se wziąłem) to twierdzę chętnie bym zwiedził z jakims mającym o tym POJĘCIE (przez duże P) przewodnikiem. Ale chyba się nie da...

Ostatnio zwiedzałem twierdzę Osowiec koło Grajewa. Zrobiła na mnie wrażenie i postanowiłem w wolnym czasie bardziej się przyjrzeć militarnym budowlom sprzed lat.

A na zlocie w twierdzy Modlin juz byłem, pewnie pamiętacie szumny temat z wiosny- Najwieksza Impreza Sezonu... Hehehe, bez komentarza...

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...