Skocz do zawartości

środek do skóry?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam pytanie: Jak można zakonserwować i wyczyścić skórzane, czarne siedzenie w motocyklu? Jaki środek kupić?? Zastanawiałem się nad czarną pastą do butów, ale mam obawy że się bede brudził. jakoś pomysł na przywrócenie łądnego wyglądu siodłu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Coś takiego kupiłem poza allegro i to w dwóch wersjach:

 

1. teraz przy supermarketach pootwierały się takie pounkty z naprawą obuwia, szyciem itd. Tam za 12 zł kupiłem pastę w sztyfcie. Tarrago Self Shine. Jest to pasta w płynie na bazie wosku pszczelego, czarna, typowa do tego aby odzyskac czarny kolor skóry. Spodnie skórzane, które miały jk€ż niemal szaro-brązowy kolor od używania pięknie doprowadziłem tym do niemal nowego stanu. Ta pasta ma też tę zaletę, że usuwa rysy, zadrapania i ubytki w kolorze. Trzeba jednak sporo odczekać aby dobrze się wchłonęła, bo może brudzić.

 

2. Drugi specyfik kupiłem z supermarkecie drogeryjnym Rossmann. Jest to bezbarwna pasta "Kiwi - Krem do wyrobów skórzanych, chroni przed plamami" , która usuwa ze skóry brud i przywraca połysk, zmiękcza skórę i zapobiega pękaniu. Przy tym w żaden sposób nie brudzi, konserwuje itd. Nie jest tłusty, natychmiast się wchłania. Można używać do każdego koloru skóry. Opakowanie kosztowało około 30 zł.

 

Oczywiście oba specyfiki są do skór licowych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Drugi specyfik kupiłem z supermarkecie drogeryjnym Rossmann. Jest to bezbarwna pasta "Kiwi - Krem do wyrobów skórzanych, chroni przed plamami" , która usuwa ze skóry brud i przywraca połysk, zmiękcza skórę i zapobiega pękaniu. Przy tym w żaden sposób nie brudzi, konserwuje itd. Nie jest tłusty, natychmiast się wchłania. Można używać do każdego koloru skóry. Opakowanie kosztowało około 30 zł.

Tylko jak sie za duzo tego wetrze, to po namoczeniu (deszczu) wylaza biale plamy - wystarczy przetrzec tlusta szmatka, zeby zeszly.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...