Skocz do zawartości

Zalewa świece 125 2t


Ogr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam aprilie pegaso 125/160 , mam swiece ngk r ,zapaliłem motor od rana na ssaniu chodiz sobie ja zamykam garaz podchodze a on zgasł.... krece krece a ten nic, to na popych , i niechce załapać odkrecam swiece patrze taka czarna raczej....jak by od oleju z dozownika ,tzn mieszanka wiadomo.. zakładam drugą swiece, [ niechcialo mi sie czyscic tamtej] bo mialem zapsową która tez juz używałem jakis czas, ale sie zalała i założyłem tamtą. krece zapalił chwile pochodzil, zgasl na popych i takie objawy jak swieca zalana wiadomo szarpie tak i przerywa na 1nce i niechce isc......CZEGO TO MZOE BYC PRZYCZYNA????/

jedni mówią ze gaznik... drudzy ze elektryka ? :? inni ze pierscienie......

doradzcie prosze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci ze dymić to on dymił od momentu kupna....jak zmuliłem to normalnie, ale jak przeciągnolem powyżej 7tys to biała chmura za mną... na wydechu widać slady oleju z dozownika, bo on podaje bardzo duzo, taką dawke ma ustawioną i myslalem ze to od tego....ale mowisz ze jakas uszczelka na wale hmm.. trzeba rozbierac silnik /? dorobie taka uszczelke czy kupic to gdzies i ile kosztuje ??

 

bo od rana wiadomo 2t i castrol r2 to podymi, ale nawet na rozgrzanym tak jak pisalem wyzej, na wysokich , pozdrawiam

 

[ Dopisane: 16-07-2005, 14:16 ]

witam ponownie, świeca którą miałem to ngk końcówka 9s i zmienilem na bosha tylko że ta bosha to na końcu ma potrójne to co wiecie przerwe sie ustawia na tym.... a ngk mialo jedno,czy to cos przeszkadza????? moto pali juz normalnie

 

ta bosha jest od samochodu, gwint dlugi wiec pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie olej z dozownika, a przynajmniej nie jego ilosc...ja mam ustawiona bogata mieszanke oleju i jeszcze leje do baku odrobine. A dymienie powyzej 7tys to raczej normalna sprawa (zalezy tez od jakosci oleju) ale Ty jezdzisz na dobrym. Swiece w 2T bywaja problematyczne szczegolnie jesli zaklada sie nowe i sie je zle wygrzeje. Dlatego ja zawsze mam przy sobie jedna nie nowa ale taka na ktorej juz pojezdzilem troche. Co do uszczelek to mozesz je kupic w wielu sklepach gdzie maja cale zestawy uszczelek...kupujesz zestaw i masz uszczelki do calego silnika :D No a wracajac do problemu...jezeli silnik ma objawy zalewania swiecy to swiadczyc to moze o zlej regulacji gaznika mieszanka paliwowo/powietrzna ewentualnie zle wyregulowane ssanie.

Pozdrawiam i zycze powodzenia...no i pamietaj to 2T trzeba do nich duzo cieprliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, tylko kurde niech ktos powie czy moge jezdzic na tej świecy od samochodu , bosha co piaslem wczesniej,z trzema cypkami.

a te dymienie jest naprawde duże..... kumpla mtx tylko od rana a pozniej przeciąga ją na maxa i prawie ze dymu nie ma..... u mnie to chmura...

 

 

no 2t uciążliwe :) dlatego szukam dr-ki 350 :) no i w terenie mozna...ale do 4tys to napewno nie znajde.....

pozdrawiam

 

odan czym smigasz? mieszkam niedaleko ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej swiecy to trudno mi powiedziec, chociaz sam przez jakis czas (zostalem zmuszony sytuacja) jezdzilem na innej niz zalecana...ogolnie mozna przyjac ze skoro moto dziala i nie slychac zadnych niepokojacych odglosow to chyba nic zlego sie nie dzieje. No i inna niz zalecana przez producenta swieca (chodzi o typ nie o marke) moze obnizyc moc silnika w niektorych przypadkach. Co do tej swiecy to radzilbym jednak kupic jeszcze jedna taka jak zalecania i jeszcze raz dobrze ja wygrzac..choc nie powiedziane ze nie padnie po kilkunastu km :? mialem juz takie przypadki :?

 

Co do dymienia pamietam jak kupilem swoje 2t gosciu od ktorego go kupilem nalal chyba najtanszy olej jaki mozna bylo...dymienie bylo ogromne nawet przy niskich obrotach (a gosciu twierdzil ze wcale tak mocno nie dymi jak na 2t) po zmianie oleju na shellowski nawet na najwyzszych nie dymi tak jak poprzednio :D wniosek z tego taki ze czasami ciezko stwierdzic czy tak naprawde mocno dymi czy nie. W Twoim przypadku to raczej nie jakosc oleju...moze tak powinno byc?? :)

 

A ja smigam na aprili rs 125...i tez planuje na poczatku roku zmiane na 4t bo moja cierpliwosc dla 2t sie juz konczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej swiecy to trudno mi powiedziec, chociaz sam przez jakis czas (zostalem zmuszony sytuacja) jezdzilem na innej niz zalecana...ogolnie  mozna przyjac ze skoro moto dziala i nie slychac zadnych niepokojacych odglosow to chyba nic zlego sie nie dzieje. No i inna niz zalecana przez producenta swieca (chodzi o typ nie o marke) moze obnizyc moc silnika w niektorych przypadkach. Co do tej swiecy to radzilbym jednak kupic jeszcze jedna taka jak zalecania i jeszcze raz dobrze ja wygrzac..choc nie powiedziane ze nie padnie po kilkunastu km :? mialem juz takie przypadki :?  

 

Co do dymienia pamietam jak kupilem swoje 2t gosciu od ktorego go kupilem nalal chyba najtanszy olej jaki mozna bylo...dymienie bylo ogromne nawet przy niskich obrotach (a gosciu twierdzil ze wcale tak mocno nie dymi jak na 2t) po zmianie oleju na shellowski nawet na najwyzszych nie dymi tak jak poprzednio :) wniosek z tego taki ze czasami ciezko stwierdzic czy tak naprawde mocno dymi czy nie. W Twoim przypadku to raczej nie jakosc oleju...moze tak powinno byc?? :P  

 

A ja smigam na aprili rs 125...i tez planuje na poczatku roku zmiane na 4t bo moja cierpliwosc dla 2t sie juz konczy :)

 

OK dzieki wielkie, tylko skad mam wiedzieć jaką zaleca świece producent?? poprzedni włąsciciel dał mi ngk r z końcówką s9 i chyba te kupie....

 

odan odczytaj Prywatną wiadomosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, tylko kurde niech ktos powie czy moge jezdzic na tej świecy od samochodu , bosha co piaslem wczesniej,z trzema cypkami

 

jezeli gwinty ok, to "najwyzej" cieplota bedzie do kitu, przy czym 3 elektrody to super sprawa, ta swiece bedzie trudno Ci zalac. pojezdzij na niej troche i sam poczujesz, czy cieplota ok, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...