Skocz do zawartości

Kilka pytań o XJ 600S


Kaszpir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

na początku chciałem serdecznie Wszystkich przywitać gdyż to mój 1 post na grupie. A teraz do rzeczy. Miesiąc temu kupiłem swój pierwszy 4T, czyli wspomnianą XJ600S Diversion, rocznik '98, przebieg 15 kkm, motocykl jest sprowadzony z Niemiec i był po szlifie. Mam kilka pytań:

1. Muszę wymienić olej, czy Motul 15W50 będzie OK?

2. Jest to wersja 50KM, na czym polega i jak jest kosztowne przywrócenie pełnych 60KM?

3. I ostatnie pytanie, którym najbardziej się przejmuję. Po kupnie i po szlifie moto było odpalane pierwszy raz od początku kwietnia '05. Po kilku minutach pracy motocykl zaczął mocno dymić z 1 tłumika na niebiesko. Po przejechaniu ok 10 km dymienie ustało i już się nie pojawiło, ani przy jeździe ani przy zapalaniu lub rozgrzewaniu silnika. Natomiast po ostatniej dłuższej jeździe na końcówce tłumika pojawił się wilgotny, ciemny nalot i delikatny wyciek spod świecy na skrajnym cylindrze. Co może być tego przyczyną? Nie zauważyłem zużycia oleju, ale przejechałem mało, ok 300 km.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdraiwam

Tomek

 

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Zgodnie z radą skontaktowałem się Mitsui Motor Polska i oto jaką odpowoedź otrzymałem:

"Niestety ma Pan inne gaźniki. Nie da się dokupić dysz, trzeba kupować całe - koszt, makabra 7500 zł. Pozdrawiam"

Tak więc, jeżeli to prawda to temat umarł bo za gaźniki zapłacę więcej niż za cały motocykl ;)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumple kupił niedawno xj 600 rok 99 i też bnyła zdławiona ale tylko gumowymi kryzami w kanałach dolotowych (zapytam dokładnie) oddławienie trwało chwilkę. w Rapidzie w Poznianiu sprawdzał mechanik w katalogu i mówił ze wersja 60 konna i 50 konna nie różni sie dyszami ani wałkami, tylko te gumy. co do swiecy to poprostu sprawdz czy nie trzeba jej dociągnąć !!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...