Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, szkoda, ża dopiero teraz weszłem na forum i przeczytałem Twój temat. Ja obecnie przerabiam problem sprowadzenia moto z za wielkiej wody. Co prawda udało mi sie znaleźć firmę transportową w mieście, w którym kupiłem moto (N.York), więc koszty transportu wewnątrz stanów to drobnostka. Łączny koszt odbioru i transportu (w moim przypadku do W-wy) to 700 papierów. Jeśli byłbyś zainteresowany pisz na priv. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też planuje sprowadzić moto z USA, narazie to dopiero sie rozglądam za czymś itp. Jak to zrealizuje to dam znać ile to wszystko mnie wyniosło, na myśl o tych opłatach wszystkich to aż sie człowiek zniechęca. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że taniej sprowadzić z USA do Niemiec i odebrać u szwabów w porcie.

 

Kolega ściąga auta i zawsze kontener przypływa do Niemiec, mówi że tak wychodzi taniej i nie ma problemów z papierami, raz się skusił i ściągnął Jeep-a do Polski bo nie chciało mu się jechać do Niemiec, teraz żałuje bo są jakieś problemy celne.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że taniej sprowadzić z USA do Niemiec i odebrać u szwabów w porcie.

 

 

Tez to slyszalem. Bo w Niemcowni nie podwazajä ceny zakupu na papierze, nie majä wlasnego taryfikatora!

Nie traktöjä ludzi jak oszustöw :biggrin:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rejestracji sprowadzonego przeze mnie motocykla ze stanów.Nie ma żadnych dziwnych podatków.A faktura jak faktura jeśli celnik jest w porządku to coś tam podniesie ale bez wariacji.Moto odbierałem w Polsce.Może w Niemczech wyjdzie taniej ale jeśli się doliczy dojazd i czas zmarnowany to tanio napewno nie wyjdzie.Drogi jest transport,musiałem zapłacić za transport w stanach i do Polski a całość wyszła ok 1100$.Plus cło , akcyza,tłumaczenie,przegląd i rejestracja.Ale opłacało się bo za te pieniądze nie kupiłbym takiego sprzęta w kraju.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać ile należy doliczyć kosztów całkowitych do zakupu motocykla.

 

Powiedzmy motocykl sportowy w cenie 3.000$ ile jeszcze czeka mnie kosztów ?

 

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy słyszę , że płaci się akcyzę od motocykli z USA. Chyba,że w tym roku wprowadzili.

 

Sportowe moto- 3000+600(transport)=3600

3600 +6%(cło)= 3816

3816+22%(VAT)=4655$

 

Do tego tłumaczenia dokumentów 200zł, przegląd przed rejestracją - 200zł, rejestracja- nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że nie wiem gdzie konkretnie zapytać to napiszę tutaj :) Czy jest opcja przepłynięcie z motocyklem jako własnym środkiem transportu z Polski do USA (miasto docelowe Pittsburgh, oddalone od brzegu), jakie są ceny takich "wycieczek" ?

Nie jest to jakoś poważny pomysł ale szukając połączeń morskich znajduję tylko te w obrębie europy :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy słyszę , że płaci się akcyzę od motocykli z USA. Chyba,że w tym roku wprowadzili.

 

Sportowe moto- 3000+600(transport)=3600

3600 +6%(cło)= 3816

3816+22%(VAT)=4655$

 

Do tego tłumaczenia dokumentów 200zł, przegląd przed rejestracją - 200zł, rejestracja- nie pamiętam.

 

 

Dzięki nareszcie coś konkretnego.

 

 

 

Kumpel na dniach będzie sprowadzał dla siebie z USA jedno auto i dwa motocykle w tym jedną r1 2007 rok, mówi że wyjdzie go niecałe 17.000zł ta r1.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy słyszę , że płaci się akcyzę od motocykli z USA. Chyba,że w tym roku wprowadzili.

 

Sportowe moto- 3000+600(transport)=3600

3600 +6%(cło)= 3816

3816+22%(VAT)=4655$

 

Do tego tłumaczenia dokumentów 200zł, przegląd przed rejestracją - 200zł, rejestracja- nie pamiętam.

Zapomniało ci sie o opłatach portowych jezeli odberasz moto w porcie , np. w Gdynii . W 2008 zapłaciłem 500zeta za rozładunek kontenera + 300zł agentowi za kwitki i formalności . Bardzo prawdopodobne że zapłaciłem te 5 stów za kilka maszyn , nie tylko swoją . Ale tak zielony jak wtedy to do zadnego tematu jeszcze nie podchodziłem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nareszcie coś konkretnego.

Kumpel na dniach będzie sprowadzał dla siebie z USA jedno auto i dwa motocykle w tym jedną r1 2007 rok, mówi że wyjdzie go niecałe 17.000zł ta r1.

Jeśli coś nie bangla to bardzo możliwe, w USA uszkodzone chodzą tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniało ci sie o opłatach portowych jezeli odberasz moto w porcie , np. w Gdynii . W 2008 zapłaciłem 500zeta za rozładunek kontenera + 300zł agentowi za kwitki i formalności . Bardzo prawdopodobne że zapłaciłem te 5 stów za kilka maszyn , nie tylko swoją . Ale tak zielony jak wtedy to do zadnego tematu jeszcze nie podchodziłem.

 

Odbierałem motocykl w skrzyni w Urzędzie Celnym w Częstochowie, za załadunek na przyczepkę samochodową zapłaciłem chyba z 40zł, więc nie wiem po jaką cholerę odbierać w porcie? Chyba, że załadowane moto na kupie w kontenerze na palecie lub podwieszone łańcuchami po sufitem i wszystko luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...