Skocz do zawartości

Diody prostownicze w mz


Buła
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

padło mi ładowanie w MZ ETZ 250,podejrzewam o to prostownik napięcia,i teraz mam kilka pytań :?: ,czy spotkał się ktoś z was z diodą o oznaczeniu BY 238,poniewarz ja mam taką zainstalowaną pomiędzy diodą SY 170/2 VO a diodą SY 171/2 W2.,ta diodę mam zainstalowaną na ścierzce łączącej wyzej wymienione diody,czy kturaś z tych diód mogła się spalić,i czy dioda o oznaczeniu BY 238 jest potrzebna bo nigdy się nie spotkałem z taką diodą w rzadnej MZ.z góry dziękuje za każdą odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od przepalenia 1 diody nie pada ladowanie, chyba, ze robi zwarcie, ale to mialbys maly pozar. standardowy prostownik posiada 9 diod, przy czym: 6 to diody mocy SY i 3 diody potrzebne do reglera. sprawdz raczej regulator, szczotki, wirnik. wrzuc fote, bo ciezko sqmac, diode wlutowana miedzy diody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko sqmac' date=' diode wlutowana miedzy diody[/quote']

 

zapewnie nie chodzi o SY, tylko o te drugie (czarne, podluzne)

 

najlepiej to wez mieernik do lapy i sprawdz czy diody przewodza tylko w jedna strone.

 

Ja mialem jedna diode typu SY 170 walnieta, ale po wymianie nie zauwazylem jakiejs poprawy szczegolnej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,patrzyłem miernikiem te czarne przewodzą tylko w jedną stronę za to pozostałe przewodzą w obydwie,czy tak ma byc?,jeszcze nigdy przy ładowniu nie grzebałem więc nie znam się na tym,a co z ta diodą BY 238 bo nigdy takiej nie widziałem w MZ,sprawdze też regulator,moze to prze niego, :-x

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 13:40 ]

chętnie bym wrzucił fotki ale nie mam jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,patrzyłem miernikiem te czarne przewodzą tylko w jedną stronę za to pozostałe przewodzą w obydwie,czy tak ma byc?,jeszcze nigdy przy ładowniu nie grzebałem więc nie znam się na tym,a co z ta diodą BY 238 bo nigdy takiej nie widziałem w MZ,sprawdze też regulator,moze to prze niego, :-x

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 13:40 ]

chętnie bym wrzucił fotki ale nie mam jak

 

hmmm czy to mozliwe zeby wszystkie diody sie naraz zjaraly? A moze zle mierzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...