Skocz do zawartości

Regulacja gaźnika - ssanie po remoncie / skuter Malaguti


overkill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam skuter malaguti fire fox F15 to praktycznie ten to samo co Yamaha Aerox bo ten sam silnik itd.

Wymieniałem łożyska na wale i nie tylko wiec cały remont silnika teraz mój problem po złożeniu odpaliłem i zadziałał ale musiałem dodać gazu by nie gasł.. wszystko było oki. Poszedłem spać rano wstałem poszedłem składać go dalej ale juz nie odpaliłem go bo kręcił raz albo 2 razy i gasł.. nie dało sie nic zrobić. Po długim szperaniu wreszcie wyłaczyłem ssanie automatyczne i wreszcie mogłem wyregulować gaźnik tak by chodził. Gdy go włączałem silnik potrzebował wiecej paliwa tzn przepustnice musiała iść w góre by nie gasł a sruba do regulacji nie pozwala na aż tak wysokie podniesienie przepustnicy.

 

Co to moze być ?? moze to nie właściwa regulacja gaźnika i powinienem z tym pojechać do specjalisty by mi to wyregulował ??

 

Bez ssania silnik chodzi bez zażutu boje sie tylko co będzie rano jak będzie zimny

 

Aha i nie możliwe żeby była nieszczelność na simeringach bo dopiero je wymieniałem :D... skuter chodzi ale jedzie 70 km/h i ma problem z odpaleniem rano.. troche sie na męczyłem.. aha i leci biały dym czyli "chyba" za bogata mieszanka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dostaje za dużo paliwa i się zalewa? u mnie bylo tak, że jeżeli juz ustawilem dobre obroty(jak dla mnie) to nie gasla,ale po dodawaniu gazu zalewalo ją.Dalem jej mniej paliwa,obroty są OK i jejnie zalewa. 8) Wkręć/wykręć tą śrubę aby silnik dostawal mniej paliwa.W tym gaxniku masz 1 śrubę od ustwiania obrotów czy jeszcze masz inne które regulują gaźnik? :roll: Ja mam jedną srubkę,tylko od obrotów na luzie.Gaźnil Dell'orto Phb 12/14 chyba :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...