Skocz do zawartości

ogar opona i hamulce


Breżniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki najwiekszy rozmiar opony tylnej zastosowaliście w o'garku . Oryginalna 2 , 1/4 cala to strasznie waska. :) Myślałem o 2,3/4 lub jeszcze szerszej. jakie opony do kól 17" polecacie , może z innych moto? oryginalne hamulce są słaba strona ogarów .Tylny jeszcze styknie samemu ale przód to trgedia. Moze ktoś z was ma jakies patenty na polepszenie- wymiana szczęk na nowe jest juz zrobione.Myślałem o przedłuzeniu dzwigni przy kole co zwiększyło by troche siłe z jaka naciskałby rozpieracz na szczęki. W jawce hamulce są duzo lepsze. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak dać krótszą dźwigienkę? Siła dociskająca była by mniejsza ale skok szczęk był by większy - może to by cosik dało... :? Mówie na przykłądzie mojego 50-T-1 w którym można dotknąć klamką rolki gazu a on itak do d*** hamuje... Szczęki wymienione, bemben wyczyscony, ba - nawet już klamke podginałem i nic - tylko chrom zlazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak dać krótszą dźwigienkę? Siła dociskająca była by mniejsza ale skok szczęk był by większy

Skok linki możesz przecież skasować przy pomocy regulacji naciagu.Lepiej jest zwiekszyc siłe nacisku szczęk na bęben

Może będen jest juz wytarty i czas wymienić.

koła i cały motor ma 5000 przebiegu więc o zuzyciu bębnów nie ma co mówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/pictures/217563/

 

http://www.bikepics.com/pictures/217569/

 

Ogarkowi własnie ładniej jest w gróbysz oponkach .... ja bym nawet założył 3,50 x 16 na tył a na przód 2,75 x 16 i było by fajnie

 

:twisted: z tym że po założeniu na tył 3,50 x 16 moze miec problemy z rozpędzaniem z zębatką 13z .... ale to moze :mrgreen: ale nie musi

 

ja bym sprawe cchamulców załatwił albo przekłądając bębny albo całe koła zmienić np. od jawki , troche roboty ale się opłaca ... no chyba że zależy na orginalnosci to mozna by sprobawać z okładzinami coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...