Skocz do zawartości

rozrusznik czy przekaznik (stycznik) yamaha tdr 125


zima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sam juz nie wiem co padlo jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny

stycznik obok aku robi cykcykcyk,rozrusznik nie buja,wymienilem kostke ze stycznikiem sytuacja wciaz ta sama.probowalem rozrusznik na krotko...nie kreci,nie wiem czy szczotki nie sa zuzyte (ok 2-3 mm do przewodu)sprobuje je dzis wymienic.dodam jeszcze ze napiecie na aku jest 12,6 a w momencie jak wciskam start spada do 5-6V.czy ktos ma jakis pomysl?wczoraj zrobilismy butle gorzalki dlubiac przy nim,dzis sytuacja sie powtorzy.moze lepiej kupic nowe moto zanim wypijemy morze wodki:-)

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym szkopul ze aku wymienilem na nowy i padl mi juz drugi raz w ciagu dwoch miesiecy(w tym czasie mialem "czarna swiece" ale juz jest okej dzieki tobie pewnie tez:-)ide do sklepu spytac goscia czy szczotki sa okej jesli nie to pomysle nad tym i puszcze go dzis na aku od auta.

dzieki dam znac jak poszlo

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych wyjasnie zjawisko cykania:

 

wciskamy start, prad plynie przez cewke przekaznika rozrusznika, ta zalacza rozrusznik, ktory zre duzo pradu. cewka do swojej pracy potrzebuje kilkansacie mA (czyli nic), ale wymaga (dla instalki 12V) minimum 10V zeby sie wzbudzic. kiedy rozrusznik zre prad (czyli zaczyna krecic, lub chce krecic) przy slabym aku napiecie spada, i jezeli spadnie ponizej 10V rozlacza sie przekaznik (za niskie napiecie jest, aby byl wzbudzony). kiedy rozlaczy sie, to wtedy rozlacza obwod rozrusznika, napiecie wraca do normy (czyli 12V) a to znowu wystarczy do zalaczenia przekaznika. ten znowu zalaczy rozrusznik, napiecie spada i rozlacza sie przekaznik i ... tak w kolko. to tykanie to wlasnie zwora przekaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...