Skocz do zawartości

Czy Suzuki Bandit nadaje sie na pierwszy motor??


Rekomendowane odpowiedzi

....

dobrze wiesz, że wszyscy polecą Ci jakąś 500. sam pewnie byłeś świadom tego zanim zacząłeś ten temat. niestety, ze względu na to, że każdy jest inny nie można powiedzieć ile czasu potrzeba by nabrać doświadczenia. niektórzy zrobią to przez sezon, inni przez dwa, a większość uczy się przez całe życie.

gwarantuje Ci, że co byś nie kupił to po przejechaniu kilkuset km będziesz miał wrażenie, że opanowałeś moto, brakuje Ci mocy itd.

...

 

...po 2 tys km będziesz sam sobie jawił się mistrzem, a po 5 tys wyjebiesz się konkretnie i zrewidujesz swoje opinie, bo okaże się, że to wciąż bardzo początkowy etap nauki jazdy 2oo.

Nie ma znaczenia ile sezonów, tylko ile km na danym moto przejedziesz, w jakich warunkach (1000 km po mieście, 1000 km na A2 i 1000 km po zwykłych polskich drogach krajowych to zupełnie różne doświadczenie).

 

 

Wracając do tematu - kup 500-kę, jak po 3 sezonach zmienisz na bandita to będziesz umiał znacznie więcej niż kolega, który w tym samym czasie przeturla się banditem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy wątek dla mnie też. Przeczytałem od dechy do dechy. Rozglądam się też za bandziorem 650 najlepiej wersją K7 lub K8 ale alternatywnie także za FZ6 czy Kawą ER6 czy nawet Z750. Nie bardzo rozumiem tych narzekań na masę bandita to raptem 20 kg więcej niż u konkurencji. Dokładając do tego masę motocyklisty nie zbędnego elementu wyposażenia motocykla :) nie stanowi to więcej niż 7-8% więcej niż średnia w klasie. Czy te 7-8 % więcej kilogramów tak utrudnia życie ? Może słaba znajomość praw fizyki raczej ;) Z moich obserwacji wynika, że bandit o zgrozo jest bardzo często wybierany dosłownie na pierwsze dorosłe moto u nas w kraju jak i za granicą.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek dla mnie też. Przeczytałem od dechy do dechy. Rozglądam się też za bandziorem 650 najlepiej wersją K7 lub K8 ale alternatywnie także za FZ6 czy Kawą ER6 czy nawet Z750. Nie bardzo rozumiem tych narzekań na masę bandita to raptem 20 kg więcej niż u konkurencji. Dokładając do tego masę motocyklisty nie zbędnego elementu wyposażenia motocykla :) nie stanowi to więcej niż 7-8% więcej niż średnia w klasie. Czy te 7-8 % więcej kilogramów tak utrudnia życie ? Może słaba znajomość praw fizyki raczej ;) Z moich obserwacji wynika, że bandit o zgrozo jest bardzo często wybierany dosłownie na pierwsze dorosłe moto u nas w kraju jak i za granicą.

 

 

to jeszcze chyba malo wiesz co jest za granica. za granica jest calkiem inaczej poczawszy od samego kursu po przez otrzymane prawko az do pierwszego tzw. powaznego moto. polecam troche poczytac.

 

a lepiej kup r1 ewentulanie z1000 :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepiej kup r1 ewentulanie z1000 :icon_twisted:

Rzeczywiście dobre moto na moje możliwości jeździeckie i doświadczenie, oraz rozsądek. Dzięki za radę, może skorzystam jak kieszeń pozwoli ;).

Co do zagranicy to tam nikogo nie dziwi bandit zdławiony do 33 KM lub inne maszyn zdławione dla młodzieży i nowicjuszy. To u nas w kraju jest beznadziejna wolna amerykanka gdzie młody człowiek świeżo bez obycia z ruchem ulicznym po kursie może dosiąść co tylko chce na co mu kieszeń pozwoli lub jego rodziców. Nie przeczę, są pewnie bardziej dzikie kraje od mojego w tych aspektach.

Przypomniał mi się tekst z jakiegoś forum: Starzy na 18 urodziny dali mi 30 tys zł jaki szybki moto kupić ? Najlepiej chłopakowi należało by odpisać żeby kupił sobie nowych starych bo tym już rozum wysechł.

Podsumowując po moich poszukiwaniach bandity to w ogromnej wiekszosci bardzo poturbowane motorki na naszym rynku właśnie dlatego, że kupują je na pierwsze moto.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam z tych lat spokojnie da się kupić bardzo fajne moto w pl trzeba mieć tylko trochę pojęcia i nie szukać konkretnego moto ( bandit z 2007 roku koloru czarnego maks przebieg 15tys )

Hmmm , może się i da, ale szukam moto estetycznie i technicznie dobrze utrzymanego z prawdziwym przebiegiem, a nie ze stanem licznika. Budżet podniosłem do 15-16 tys bo niżej to niestety same przekombinowane oglądałem co jeździły do przodu przez 3-4 lata, a liczniki chodziły do tyłu ;) Umiaru ludziska nie mają w tym ściemnianiu. 15 czy 20 tys zł na używany motor oczywiście też nie gwarantuje zakupu nie ulepy :( bo kreatywność sprzedających jest bezgraniczna, a ta wiara, że kupujący to jakiś ślepy debil po 3 klasach rozkłada na łopatki i się odechciewa :( Ale jak mówisz nie szukam konkretnego moto ze turkusowym szlaczkiem ;), tylko mam szerokie spektrum zainteresowań od bandziora przez kawę do FZ6. priorytet to bezpieczna nie zjechana maszyna.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukam moto estetycznie i technicznie dobrze utrzymanego z prawdziwym przebiegiem, a nie ze stanem licznika. (...)same przekombinowane oglądałem co jeździły do przodu przez 3-4 lata, a liczniki chodziły do tyłu ;) Umiaru ludziska nie mają w tym ściemnianiu. (...)bo kreatywność sprzedających jest bezgraniczna,

 

 

AXEL?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś bardzo pesymistyczny

Ani trochę :) szukam moto co by mnie cieszyło, a nie trzeba by pod nim leżeć ciągle. Coś tam się znajdzie do gwiazdki dla Mikołaja do worka :) lub inna opcja zostanie czyli zakup w salonie z dźwignią kredytową ;) na to zawsze jest czas.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...