Skocz do zawartości

R1 czy Fireblade???


Rekomendowane odpowiedzi

Malo jest na forum na temat R1. Zamierzam kupic motor i balansuje pomiedzy tymi dwoma modelami.

Chcialbym otrzymac od Was kilka waznych informacji(sugestii).

Zamierzam przeznaczyc jakies 15-17tys na motor "po slizgu".

Prosilbym o wypowiedzi tych z Was co maja(lub mieli) doczynienie z w/w modelami. Chodzi mi o wygode, sposob podrozowania R1 i 900RR. Z tego co slyszalem to FireBlade jest motorem na ktorym bardzo mocno sie lezy a jak to jest z R1?

Ktory jest wygoddniejszy? Do ktorego czesci sa bardziej dostepne? Ktory jest lepszy w prowadzeniu? Oczywiscie interesuje mnie SC33 (albo wyzej).

Nie ma zadnych ciekawych info na temat R1 , jego uzytkowaniu na tym forum, czyzby malo osob go mialo i sie na jego temat nie wypowiadalo?

Bede wdzieczny wszystkim ktorzy pomoga w wyborze pomiedzy nimi, doradza ktory lepszy itp :-)

Nie piszcie tylko ile jezdzilem, jakie mam doswiadczenie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,

Po 1. to nie porównuj prowadzenia SC-33 do R1, bo zawsze R1 prowadziło się bardzo stabilnie, łatwo i precyzyjnie. Do tego mega wygodna pozycja. Blady też jest dość wygodny, natomiast zdecydowanie przydaje się amorek skrętu. Poza tym SC-33 jest nieco wolniejsze i słabsze od R1. Cenowo, chyba lepiej wypada Blady.

 

Awaryjność stoi na takim samym, NISKIM poziomie. Koszty eksploatacji - podobnie. Co do marki to ja zdecydowanie dolę Yamahę.

 

Poza tym szukaj po necie - jest tego trochę - teksty jak nie nasze, to kolegi Przemka:

http://www.streetfighters.pl/2002blady.htm

http://www.streetfighters.pl/jedynka.htm

http://www.scigacz.pl/index.php?document=89

http://www.scigacz.pl/index.php?document=160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie ma na forum osoby ktora posiada R1 oraz SC33 FireB bo nikt wiecej sie nie wypowiada.

A czy R6 jest duzo wolniejsza od R1 i SC33? Mam do kupienia R6 99r za 15500 + oplaty i zastanawiam sie nad tym czy warto czy lepiej kupic R1 lub FireB? Doradzcie?

Niby R6 jest duzo slabsza od R1 i czy jazda nia prypominac bedzie cbr 600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 to zawsze bedzie 600 i nie można tego porównywać do R1 czy RR, ale R6, jej 120Km i lekkość naprawde wystarczają...Jedno musze przyznac, R6 jest mało wygodna, a jesli chodzi o pasażera to już po 50 km płacze z bólu :lol: R6 poniżej 20001r. nie polecam z powodu problemami 2 biegu który lubi sobie wyskakiwać. Jesli chodzi o bezawaryjnośc to naprawde nie ma sie do czego przyczepić. Pozostaje Ci tylkosmarowanie łańcucha :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z tą skrzynią to jest tak że to jakaś wada fabryczna i yamaha usuwała ja na własny koszt z tego co się orientowałem kupując sprzęt od Niemca można to sprawdzic w książce serwisowej (jeżeli jest) ponoc robili jakiś zapisek o wykonaniu naprawy.

 

PS gdzie to znalazłeś

Mam do kupienia R6 99r za 15500 + oplaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio R1 model 99 z niemiec za 15700. motor był po delikatnym ślizgu do wymiany tylko lusterko manetka i czasza, którą można było naprawić ale się nie bawię w takie coś . Motorek jest dobrze wyposażony bo ma sportowe zawieszenie z regulację wysokości zadupka, amortyzator skrętu kompletny wydech boss`a . także są sprzęty do wzięcia tylko trzeba trafić;) szukaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...