Skocz do zawartości

Suzuki Bandit 600S VS Honda CBF 600S


Gość songos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 18 lat, do tej pory zrobiłem jakieś 25000 km na skuterze o pojemności 50 ccm. No, ale ponieważ mam wiek taki a nie inny to przyszedł czas na zmianę środka lokomocji. Motocykla potrzebuje głównie do turystyki(choć odrobina adrenaliny tez nie zaszkodzi:P) z plecaczkiem:) i bagażem, czyli od razu wchodzi opcja montażu dodatkowych kufrów. I teraz powstaje problem, który model wybrać. Wybór padł na te dwa modele. Który z nich jest lepszy? Suzuki jest chłodzone powietrzem i olejem, nie będzie się grzać na trasie? Na motocykl mam 15000 zł. Czy za tą kwotę kupie jakiś sensowny pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Świecie Motocykli jest test porównawczy obu tych motocykli, tyle że nowych wersji. No ale pewnie coś niecoś dla siebie tam możesz wyczytać. W testach bandita nie wyczytałem nigdzie, że się przegrzewa. Generalnie raczej większa szansa jest go zgrzać w mieście niż na trasie.

 

Osobiście uważam te sprzęty za tak podobne, że kupiłbym ten, który ma lepszy serwis w mojej okolicy, nie bez znaczenia był by też stan egzemplarza na który bym trafił (tj. jeśli znalazłbym super ofertę używanego Bandyty, to pewnie na niego padł by mój wybór, analogicznie w przypadku Hondy).

Wg. mnie porównywanie niuansów technicznych obu tych sprzętów ma mniejsze znaczenie niż w/w aspekty zakupu motocykla.

... ale ja nie miałem ani CBFa ani Bandita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 19 tys. kupiłem 2 tygodnie temu Transalpa z 2001 roku, w bdb stanie, z kompletem kufrów (markowych), centralną podstawką, podgrzewanymi manetkami, itd... Nie sprowadzana z Reichu, kupiona w salonie w Polsce.

15 tysi to trochę mniej niż 19, ale CBF nowy kosztuje chyba trochę mniej od trampka (a bandit to już na pewno), poza tym to popularniejsze moto, więc jest ich więcej na rynku wtórnym (co obniża cenę). IMO możesz spokojnie uderzać w roczniki 00 czy 01, albo nawet 02 i 03 z 'prywatnego importu', lub np. po jakimś lekkim szlifie.

Odwiedzaj regularnie allegro i niemiecki ebay. Jak znajdziesz moto w Niemczech, to pewnie nie będzie trudno o kogoś, kto za pewną prowizję przywiezie to do kraju.

Sporo Hornetów stoi na Allegro w cenach 12-15 tys.

No i np. http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...4554943036&rd=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...