Skocz do zawartości

Co zrobić z MBX?


bkamil4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ytez wlasnie. ale mam wrazenie ze jednak to nie jest sprawka samego modulu. mam bardzo malutki gaznik(15mm) i to w nim musi cos siedziec. na pierwszy ogien pojdzie dysza 65, ktora jest mniejsza od dyszy w jawie 50(68). zamontuje wieksza, to napewno cos da. odegne tez troche membrane. a ty kris nie wiesz moze jaka jest srednca w twoim gazniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Kris ale w MBX 80 ganżnik ma średnice 18mm.

aha, dzieki. czyli cos musi siedziec w tym gazniku, ze nie chce tak motorek ciagnac. nie ma nikt moze na sprzedaz wiekszej dyszy niz 65? szukalem w lassonie, ale ni widu, ni slychu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po czesci sie jedzie albo do jakiegos duzego miasta albo za granice ja po czesci do suzuki jade do niemiec i wiem ze bedzie owiele taniej i nie bd musiał szukac ;)

 

[ Dodano: 14-06-2005, 20:12 ]

a tak poza tematem to siemka magneto z forum w którym tak niby namieszałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee.. no nie bede jechal do niemiec albo cogorsza japonii po czesci:P

 

 

a tak poza tematem to siemka magneto z forum w którym tak niby namieszałem ;)

 

bez komentarza. jesli to ty tak naprawde pomieszales to cienko bedzie z Toba:P:P:P forum MS dzieki temu wlamaniu juz nie istnieje, zakladaja nowe. zapewne masz pozdrowienia od calej ekipy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu moj sposób na uzyskanie zadowalających osiągów w mbxie:

 

Oto kilka sposobów na tuning silnika honda:

 

- Na początek radzę zabrać się za przełożenie. Najlepsze wg Mnie to zębatka z tyłu 28zębów a z przodu 14. Koszt zębatki to przód około 15zł a tył to 33zł

- Najlepiej zrezygnować ze starego filtra powietrza i zastąpić go nowym stożkowym najlepiej k&n ale może być również tańsza wersja czyli Emgo. Jeśli całkiem nie mamy kasy można spróbować wywiercić kilka dziur w obudowie starego filtra. Koszt wyniesie odpowiednio k&n 300zł, emgo 60zł. Przy wybieraniu filtra starajmy się zwrócić uwagę na jego jakość ( jest to bardzo ważne dla trwałości silnika ). Metalowa siatka powinna osłaniać wkład z wełny. Czasami jest tylko siateczka i nic więcej takie stożki są tanie jednak nic nie warte. Nie polecam tych ze strony www.Kemot.pl bo ich jakość pozostawia dużo do życzenia..

- Trzeba rozszerzyć listki ograniczające otwarcie się całkowite membrany gaźnikowej. Aby zwiększyć przepływ paliwa. Należy pamiętać że to również zwiększy spalanie w bzyku. Membrana znajduje się pomiędzy cylindrem i gaźnikiem. To to co jest koloru złotego i ma takie elastyczne blaszki odpowiedzialne za przepływ paliwa.

- Wstawić większą dysze główną do gaźnika. Polecam z hondy Nsr125 pierwszej wersji z gaźnikami keihin. Rok 91-93 w żadnym wypadku młodsze.

- Trzeba zmienić wydech najlepiej na sportowy przeznaczony do hondy. W przypadku gdy nie mamy dostępu do takiego należy wstawić wydech z innego motorka dwusuwowego np. z aprili rs lub z nsr80. Może to wymagać pewnych przeróbek. Podobno wydech z nsr80/50 pasuje bez dokonywania zmian. Ale to tylko słyszałem więc proszę tym się nie sugerować

- Należy wymienić wszelkie stare uszczelki na nowe. Jeżeli będziemy chcieli sami je wykonać najlepiej będzie jak wzmocnimy ich szczelność lakierem bezbarwnym nitro smarując ich powierzchnie i zakręcając śrubki zanim lakier wyschnie

- Jeśli chcemy jeszcze więcej mocy możemy jeździć na mieszance rozpuszczalnika z benzyną w proporcjach pół na pół. W takim przypadku trzeba także podkręcić linkę od dozownika aby oleju więcej brał. Należy jednak pamiętać że spowoduje to wzrost zużycia silnika

- Mając już tak podtuningowanego sprzęta należy jak najszybciej przejść na olej syntetyczny lub przynajmniej półsyntetyka. Przed tą operacją należy wyczyścić wnętrze cylindra z nagarów.

- Można również usunąć plastik uszczelniający pomiędzy membraną a gaźnikiem da to wzrost prędkości maksymalnej ale spadek przyśpieszenia (przynajmniej tak było w moim przypadku)

 

Po takim rasowaniu sprzęt powinien latać 110-135km/h w zależności od stanu silnika i użytych materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w opisy byly juz zamieszczane, aczkolwiek nic nie bylo slychac o dyszy z hondy NSR 91-93. dzieki za info.

 

[ Dodano: 15-06-2005, 15:23 ]

ps. nie wiesz moze nic o blokowaniu hondzi na skrzyni biegow? mam ich 4 a powinno byc ich 6

 

[ Dodano: 15-06-2005, 17:41 ]

aa... mam jeszcze takie jedno w sumie glupie pytanie: gdzie jest ta dysza? ona na bank nie jets taka, że w kazdej chwili mozna ja wykrecic(tj. zewnetrzna) musi byc w srodku gaznika. rozbieralem go na czesci, ale tez nic takiego nie zaobserwowalem...

 

[ Dodano: 16-06-2005, 15:19 ]

bylem dzis w salonie motocyklowym- kazal mi jechac na taka ulice(wydawnicza) i tam jest serwis motorow. napewno cos mi dobiora. co lepiej: od jakiejs 80 czy odrazu 125?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w garazu, rozkrecilem calutki gaznik i znalazlem dziada:D ona tj. laczy komore plywakowa z komora przepustnicy. jest baaardzo malutka(dziurka), mniejsza niz w przecietnej jawce. poszukam dyszy od 80 bo 125 to moze byc za duzo...pytalem w serwisie to koszt takiej dyszy okolol 20 zlotych.

 

poza tym wydech juz jest zrobiony(2z3 dlawikow) a filtr mam z... rajstopy. poczatkowo mialem ze szmaty, ktora dosc ciezko powietrze przepuszczala, a rajstopa dobrze filtruje i baardzo lekko przepuszcza powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jezdzilem. NIC sie nie zmienia. gumowy was doprowadzajacy "czyste" powietrze z filtra jest baaaardzo cieniutki, ale kiedy wstawilem troche wiekszy go gaznika to juz nie chcial zupelnie ciagnac(probowalem takze majstrowac sklad paliwo-powietrze. bez skutku.

wraz ze zmiana dyszy bedzie trzeba chyba takze pobawic sie filtrem, ale z tym to juz nie klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...