Skocz do zawartości

Yamaha R6 '99 drugi bieg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak sobie czytam i wyczytałem ze r6 miały problem z drugim biegiem. ja w tym roku sobie zakupiłem R6 i mi czasme właśnie 2 nie wchodzi (przewąznie jak ją przeciągne na jedynce), czy jest coś z nią ni tak?? Jest to mój pierwszy motor w życią wiec sie za bardzo nie znam, a chciałbym aby mi troche posłuzyła. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też to mam. Gdy na światłach "przeciągnę" pierwszy bieg to potem drugi (czasem) mi nie wskoczy.

Wtedy jak debil (pierwszy na światłach) czekam aż obrotyt spadną, motocykl zwolni i prubuję jeszcze raz wrzucić drugi bieg - wtedy jest OK.

 

Mam tak od 3 lat ale jakoś to olałem bo naprawa pewnie kosztuje... ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszecie to normalna sprawa. 2 bieg Yamahy psuje się od zmiany biegu z 1 na 2 podczas jazdy na gumie, kiedy przednie koło nie jest dostatecznie wysoko uniesione. Objawia się tym, że po wrzuceniu 2 biegu skrzynia zaczyna przeskakiwać (tak jakby łańcuch omykał się na zębatce). Wy musicie po prostu dokładniej wbijać 2 bieg, najlepiej bez klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z biegami spowodowane byly rurka doprowadzajaca olej na walek biegu jesli jeszcze sie nie zablokowala ani nie zatarl ten walek z trybami 2 biegu i wodzikiem to koszt nie byl by wielki tylko roboty troszke i umiejetnosci chodzi o dobre umocowanie tej rurki ktora poprostu wysuwa sie ze swojego polozenia i walek w skutek slabego smarowania zaciera sie ale jesli juz dojedzie do zablokowania to koszt naprawy nie jest taki wielki w 1500 powinno sie wszystko zamknac

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 2 bieg w motocyklach to bieg który najszybciej sie zużywa i wyskakuje a najczesciej jak to było napisane wyżej od jazdy na gumie, a co za tym idzie wbijania 2 biegu bez sprzęgła...Naprawa jest dośc kosztowana także radzę oszcedzac dwójeczke ;)

A tak na marginesie te pierwsze modele R6 tzn od 98r. do 2000r. miały problemy ze skrzynią i wysakakujacą dwójką i było dosyć o tym głośno. W 2001r. poprawili skrzynke i w tych modelach można zapomnieć o takich problemach(wiem bo sam szukałem konkretnie R6 z 2001r. a nie starszej...)A co do głosnej pracy skrzynki to normalna sprawa...Jeździłem już na Suzuki, Kawasaki i Yamaha ale w kazdej skrzynia parcowała głośno. Biegi nie są synchoronizowane i stąd te odgłosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...