Skocz do zawartości

MAGNA czy VULCAN??


kobuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochote na jeden z tych motocykli Magna 750 lub Vulcan 750. od razu mówie że nie jestem zbyt doswiadczonym motocyklistą. Miałem wczesniej motory ale nie JAPONIE. teraz mam ochote na jeden z tych które wymieniłem.Chciałem wcześniej suzuki gs 500 e. ale wole poczekać dozbierać kase i kupić to co na prawde mi się podoba!!! noi oczywiście nie wiem co mam wybrac no i czy te sprzęty warto kupic.Chciałbym sie dowiedzieć od fachowców czy są one wytrzymałe i czy nie rozczaruje sie po kupnie jednego z nich. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do Magny się nie wypowiem ale powiem tak: jak chcesz oszczędzić nerwy, czas i pieniądze nie kupuj VN 750. Strasznie skomplikowana budowa silnika (4 łańcuchy rozrządu) i bardzo delikatny sprzęt. nawet mechanicy nie chcą tego naprawiać.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wypowiem o Magnie poniewaz mam takowa jak na zdjeciu :banghead:

Sprzet jest super naprawde jestem bardzo zadowolony i nastepny motor jaki kupie to napewno tez bedzie Magna tylko nowsza :D

Przedewszystkim ma dobry silnik okolo 86KM co zapewnia bardzo konfortowa jazde.

Pozatym z wygladu i komforty jazdy z tego co wiem motorki sa podobne, podobne wymiary itp to zalezy od gustu... Volcan ma 4 swiece ale tylko 2 garnki no i 8 zaworow co moze byc zarowno wada jak i zaleta (magna ma 16 okolo 50zl jeden :/ ) podobnie jak 4 lancuszki rozrzadu... wszystko pieknie do momentu oddania moto do warsztatu...

 

I wlasnie tu sie zaczynaja prawdziwe schody jesli chodzi o Magne, kazda jej naprawe jest zwyczajnie bardzo droga jak na moto tej klasy.

Chociaz vpower pisze ze z volcanem tez nie jest pod tym wzgledem najlepiej.

 

Na koniec jeszcze dodam ze magny sa nieco drozsze od volcan'ow i za cene VF'ki '83-'85 dostaniesz VN '87 - '89 (wiem bo moj wspollokator przymieza sie do kupna)

 

Podsumowujac motory z wygladu i gabarytow sa podobne, roznia sie cena i silnikiem w magnie jest naprawde wspanialy :( w Volcanie jednak nieco slabszy.

Magna jest droga w naprawianiu, ale Volcan chyba tez.

Wybor nalezy do ciebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisal, ze magny maja klopoty z rozrzadem i sporo pala...W Vulcanie zdaje sie, ze jest hydrauliczne kasowanie luzow zaworowych, a to duzy plus. Z podobnych motocykli proponowalbym ci rozwazyc zakup hondy shadow vt 700/750. Moto bezobslugowe, bezawaryjne i oszczedne, a przy tym ma niezlego kopa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magny maja problemy z rozrzadem i duzo pala (6l - 10l++) :mrgreen: nie no generalnie jesli nie odkrecasz na maxa to srednia wychodzi 7l a rozrzad... poprostu raz na pare lat trzeba go wymienic

faktycznie honda shadow z tych lat jest duzo latwiejsza w naprawie ale to dlatego ze ma mniej skomplikowany silnik (zeby nie powiedziec prosty :banghead: )

No ale kopa to on nie ma, przynajmniej nie w porownaniu z magna :twisted:

Nie napisalem tez ze ten sam silnik byl montowany w wersji VF750F - czyli scigaczach :D

 

jak chcesz sie dowiedziec czegos wiecej o silniku i naprawach magny przeszukaj dzial Mechanika ogolna jest tam troche na ten temat, a tu masz stronke z opisem tego moto:

http://republika.pl/chudzikj/VF750M.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz oszczędzić nerwy, czas i pieniądze nie kupuj VN 750. Strasznie skomplikowana budowa silnika (4 łańcuchy rozrządu) i bardzo delikatny sprzęt. nawet mechanicy nie chcą tego naprawiać.

 

 

Eeeee tam, ja robiłem VN, tyko to słono kosztuje :-). Co z tego, ze ma hydrauliczne zawory, jak do praktycznie każdej innej naprawy trzeba wyciągać silnik z ramy :-). Magna tęż nie jest "asem serwisowym" :-). Kupuj Shadowa, czy większe Virago. Te motocykle w tym towarzystwie naprawdę można nazwać "porstymi" ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Nie mają jednak takiego kopa jak VN czy magna.

 

Pozdro, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe wlasnie o to mi chodzilo, bynajmniej nie chcialem o krytykowac Shadowa ktory jest niezlym moto ;) pozatym napisale ze "w porownaniu do Magny" co prawda nie mialem okazji jechac Shadowka ale za to jechalem Magna obok i zwyczajnie odchodzilem przy wyprzedzaniu i nie tylko ;)

No a co do silnikow VN i VF w porownaniu do VT coz poprostu cos za cos... mocniejszy silnik jest drozszy w utrzymaniu i naprawie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno magna ma lepsze przyspieszenie od shadowy, ale to troche nie fair pisac , ze Shadow czy vulcan nie ma kopa. Lub, ze vulcan nie zapewnia komfortowej jazdy 8O . Roznice w przyspieszeniach wynosza ulamki sekund ( magna 4.5, shadow i vulcan- okolo 5-u) przy tym silnik magny jest wysokoobrotowy i zeby go rozpedzic trzeba krecic. Nie kazdemu to odpowiada. Ja wole niskoobrotowe silniki, ktore zapewniaja wieksza kulture pracy. Przyznales Witas ze magna nie jest oszczedna, a shadow pali od 4 do 5-u l/100. To znaczy, ze kazda przejechana setka kosztuje 10 zeta mniej. Dla kogos poczatkujacego moze to miec znaczenie. Ale jesli Kobuz uzna , ze najbardziej mu odpowiada Magna to i tak bedzie zadowolony bo to fajny motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie brałem pod uwagę shadowa teraz jeszcze nad nim sie zastanowie. Jednak chcę żeby moja przyszła maszynka miała JADA. Nie wyobrażałem sobie że wybór moto to taka tródna sprawa. Ale ROOKIE bardzo dziekuje za twoja pomoc jeśli kupie magne i jak wytrzyma mi sezon to będe już zadowolony bo ja jaeszcze nie przyzwyczaiłem sie do sprzetów którymi można jezdzić dłużej bez grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...