Skocz do zawartości

Kierunki na trasie?


Rekomendowane odpowiedzi

Lewy w trasie włączam, prawy - niekoniecznie.

 

 

zdarza się, że zapomnę wyłączyć

Bywa niebezpieczne. Jechał przede mną kolega i nie wyłączył prawego. Facet w puszce chciał wyjechac z drogi podporzadkowanej z prawej strony i widząc włączony migacz - ruszył. Na szczęście udało się go ominąć, i jeszcze go kumpel otrąbił.

 

Może lepiej nie włączać?

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

kierunek zawsze o wiele wczesniej od manewru wyprzedzania !

 

Dokladnie tak! mnie uczyli: sygnalizowac >zamiar<' date=' czyli cala reszta wie, jaki manewr wykonamy za chwile. Czesto widze jak katamarany wlaczaja kierunek bedac juz polowa na drugim pasie... rownie dobrze mogliby sobie darowac

 

jak jest rzad katamaranow (wymyslic trzeba jakas krutsza nazwe ) to sie nie wylacza !

A to po co?

 

pozdr

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ! no jak lecisz i napotykasz rzad katamaranow (np. 6-7) to chcez wylaczyc kierunek od razu jak zejdziesz na lewy pas ? raz, ze wtedy nie sygnalizujesz juz nadjezdzajacym z przeciwka, dwa, ze tym ktorych wyprzedzasz ! dlatego kierunek trzymasz caly czas - dopiero jak zjedziesz na prawy wylaczasz ! ja tak przynajmniej robie (mimo, ze uczyli mnie na prawku, ze powinno sie wylaczyc jak juz wejdziesz na lewy pas !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używam tylko gdy naprawde ostro łoje(obojętnie czy na trasie czy na mieście). Nie chodzi tu moze o prędkości ale wykonywane manewry... czasem ostro wywijam między samochodami i poprostu ani ja nie nadążyłbym wrzucac kierunku ani kierwocy patrzec co zamierzam bo już jestem przed nimi...

Na trsie troche inaczej wsystko wygląda... najczęsciej używam bo nawet grzmocąc z prędkościami 240 w góre z reguły jest czas na kierunki i można dawac je z wyprzedzeniem... nie używam tyko gdy bardzo ostro ide na zatłoczonej drode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ! no jak lecisz i napotykasz rzad katamaranow (np. 6-7) to chcez wylaczyc kierunek od razu jak zejdziesz na lewy pas ? raz' date=' ze wtedy nie sygnalizujesz juz nadjezdzajacym z przeciwka, dwa, ze tym ktorych wyprzedzasz ! dlatego kierunek trzymasz caly czas - dopiero jak zjedziesz na prawy wylaczasz ! ja tak przynajmniej robie (mimo, ze uczyli mnie na prawku, ze powinno sie wylaczyc jak juz wejdziesz na lewy pas !)[/quote']

 

Szczerze to ja sie swoja XJ-ta na 6 nie porywam ;)

Ale jak wyprzedzam np. TIRa, to wylaczam po zmianie pasa, wyprzedzonko i potem prawy kierunek.

Wbili mi do glowy, zeby uzywac tylko przy skrecie lub zmianie pasa. Dziwnie to wyglada jak ktos z wlaczonym kierunkiem jedzie ciagle przed siebie (zapomnial? skreci? wyprzedza? nie wiem wtedy co gosc zrobi i zwalniam po prostu...)

W tym przypadku "jestem na nie" :)

 

pozdrawiam

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja sie swoja XJ-ta na 6 nie porywam

jak masz droge z asfaltowym poboczem to na 3 samochodem mozna po 6 katamaranow wyprzedac ;)

Dziwnie to wyglada jak ktos z wlaczonym kierunkiem jedzie ciagle przed siebie

nie ciagle ! przeciez ile trwa takie wyprzedzanie ? max 20 sekund - po czym chowasz sie na swoj pas (z prawym kierunkiem) wylaczasz i suniesz dalej !

 

z reszta kazdy uzywa jak uwaza - byle uzywal (no wiadomo, ze przy takiej jezdzie jak opisal Spidi nie nadazysz :) ale ogolnie aby uzywac kierunkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...