Skocz do zawartości

rozrząd Junak + takie inne...


viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no ja się właśnie bardziej zgadzam z Herflikiem.. bo przecież to wychodzi z trygonometrki.. nie mamy płaskich powierzchni a otwór od świecy jest pod kątem niestety nie prosttym do tłoka.. gdyby tak było to można by było powiedzieć że to jest to samo.. a tak to nie jest ;) wystarczy narysować Sobie trójkąt.. ponanosić kąty i zobaczyć że nie mamy trókąta równoramiennego ani równobocznego.. więc.. kąty nie są sobie równe :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bys nie robil, jakbys nie liczyl to zeby nie wiem co ci wychodzilo tlok ma byc 1.26 mm przed GMP a to czy mierzysz pod katem czy prostopadle do tloka jest twoja osobista sprawa 8) nastepnie nalezy otrzymany wynik przeliczyc zgodnie z prawami prostej arytmetyki :lol:

P.S.

pomysl zanim zaczniesz kolejne bzdury wypisywac...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeeeeeee

Jak ja lubie takie dyskusje :-D

 

 

nastepnie nalezy otrzymany wynik przeliczyc zgodnie z prawami prostej arytmetyki

 

yyyyyyyy to albo ja glupi jestem albo za wolno chwytam ....... co przeliczac skoro ma wyjsc to samo ??to znaczy ze nie wychodzi to samo i trzeba przeliczyc ?? implikując powyzsze w ktorejś czesci swojej wypowiedzi szanowny kolega sie myli ....

 

 

ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz

 

 

wierze ....i to jak mi sie wydaje nie tylko ja ....ale przeciez to moze byc tylko ogolno swiatowy spisek :-D

 

a na koniec jedno banalne pytanie ... czym sie rożni pomiar posredni od bezposredniego ?? (polecam- "Metrologia warsztatowa" Bałazińskiego )

zreszta jeszcze nikt nikogo na siłę nie uszczeliwil wiec jak dla mnie dykusja jest zakonczona :evil:

 

pozdrawiam serdecznie

herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz nie rozmawiam zasadniczo z ludzmi, ktorzy nie rozumieja albo chociaz nie staraja sie czegokolwiek zrozumiec :?

 

powtarzam ci jeszcze rzaz i po raz ostatni kolego "kowalu" ze cobys nie robil i jak nie ustawial zaplonu, tlok znajdowac ma sie 1.26 mm przed GMP w suwie sprezania a to czy mierzysz ta odleglosc w osi czy przez otwor w glowicy jest twoja prywatna sprawa tak samo zreszta jak sposob w jaki bedziesz to przeliczal :lol: dopoki tego niezrozumiesz nie widze sensu dalszej idiotycznej dyskusji....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeeee

Chłopie .... rzeczowa dyskusja polega na przedstawianiu konkretnych argumentow, a nie slepym trzymaniu sie swojej wersji !!!

 

A teraz wlasnie konkret ktory jak mysle trafi do przekonania :banghead:

 

http://www.junak.riders.pl/BIBLO/SERV10/ins16.htm#s82

 

Wbrew pozorom czytane nie boli .... no chyba ze ś.p. inż. Kochanowski rowniez był w błedzie ??

 

pozdrawiam herflk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

Nie ... nie jestem ... bo mi nie potrzebny , jezeli Kolega by sie pofatygowal i sprawdzl na jakiej zasadzie dziala ten czujnik (rysunki rowniez dostepne na stronie Jacota ) to z pewnoscią w swojej wszechwiedzy doszedl by do tego ,ze mozna go zastapiac przez czujnik zegarowy z odpowiednim adapterem , co wyjdzie pomiarowi tylko na dobre .

 

pozdrawiam herflik

 

ps . ehhhh cieżko sie przyznac do błedu ... cieżko :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze tos chyba kolega w zyciu zaplonu w junaku nie ustawial a swoje wiadomosci to z www.google.pl czerpie na ten i inne tematy :lol:

poczytac dokladnie radze i przemyslec swoje jak i innych wypowiedzi zanim zacznie sie kolejne brednie publicznie wypisywac....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

Z zasady jestem spokojnym czlowiekiem .... ale takie pier***nie chyba nawet samego Buddę wyprowadziło by z rownowagi :)

 

zatem w punktach poprosze ... gdzie i jakie pierdoły napisałem , oczywiscie z rzeczowym uzasadnieniem ze akurat to jest zle, a nie " tak ma byc i koniec ... a czemu tak?? ... bo tak !!"

 

 

tos chyba kolega w zyciu zaplonu w junaku nie ustawia

:-D :-D ustawiam "na słuch" jezeli juz to kogos interesuje , co jednak w niczym nie przeczy temu co napisalem wczesniej :(

 

herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokladnie wczesniejsze posty, bo mi sie nie chce po raz wtory tego samego pisac :roll:

a co twojego ustawiania na sluch - to jak ustawiasz tak samo jak piszesz i udzielasz cennych porad, to ja twojemu junakowi serdecznie wspolczuje....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie MOC i herflik, proszę o spokój.

 

Otóż wydaje mi się, że jeśli płaszczyzna otworu świecy znajduje się pomiędzy 0 st a 45 st od płaszczyzny cylindra (rozpatrujemy oczywiście tylko jedną półpłaszczyznę, której krawędzią jest oś cylindra) to tłok przesuwający się o np. 1.26 mm wypchnie dokładnie 1.26 mm wkręconego do cylindra głębokościomierza tudzież innego urządzenia. Zaznaczam wszak, że to li tylko moje przypuszczenia i przemyślenia nie poparte żadnymi pomiarami, wyliczeniami i obserwacjami stad mogę się mylić. Nie wiem też pod jakim kątem jest otwór świecy w Junaku i dlatego trudno przyznać mi któremuś z Was rację. Przyznam jednak, że zaintrygował mnie ten temat i chciałbym by wypowiedzieli się w nim Adam M i Piotrek Dudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W junaku otwor jest pod tak duzym katem ze nie jest czlowiek w stanie zwyklym czujnikiem zegarowym zmierzyc kat wyprzedzenia, gdyz czujnik ulegnie uszkodzeniu, dlatego tez zaleca sie robic to przy zdjetej glowicy. Mozna to zrobic za pomoca specjalnie przystosowanego czujnika ktoryu moze pracowac pod tak duzym katem lub specjalnym przyrzadem, zalecanym przez producenta jak tez za pomocy tarczy z naniesiona skala w postaci kata obortu walu korbowego....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeeeeeee

 

61(+-1) st od poziomu to jest duzy kąt?

 

na czym polega to specjalne przystosowanie fabrycznego czujnika? bo jakos nie moge sie zadnych cudow tam dopatrzec :?

 

i łan more tajm ... "instrukcja napraw M10" .. czesc silnikowa... punkt 8.2

 

w sprzedarzy jest rownie sruba mikrometryczna wkrecana w otwor swiecy , tez w sumie dobre rozwiazanie :)

 

 

pozdrawiam herflik

 

ps. niestety Michale mylisz sie ... i od razu zaznaczam ze nie jest to moje zdanie ale śp inż Kochanowskiego konstruktora Junaka (jak rowniez Pitagorasa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pokazales bezkres swojej niewiedzy technicznej, a wlasciwie utwierdziles mnie w przekonaniu, ze nie masz bladego pojecia o ustawianiu zegarowym czujnikiem zapłonu w Junaku :lol:

Kat jest na tyle duzy ze zwyklym czujnikiem zegarowym nawet jesli go wkrecisz to nie zmierzysz ruchu i polozenia tloka ze wzgledu na tym ze one przystosowane sa do pomiarow w osi, natomiast tlok swoim ruchem w kierunku GMP gnie stopke czujnika zegarowego zamiast ja podnosic, tym samym dajac bledne wskazania o ile wogole :P ale zeby to wiedziec to trzeba choc raz to w zyciu zrobic a nie czytac google :-D

zamiast polecac innym instrukcje radze ja samemu poczytac....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no dobra.. bo mnie wkurzyła ta głupia kłutnia.. i poszukałem.. jak to kiedys ktoś powiedział szukajcie a znajdziecie i znalazłem.. i na założonej głowicy jest nawet według serwisówki więcej.. czyli http://www.dzikijunak.motocykle.org/serw/23jun.htm#231 czytać na tej stronie na dole w dziale ustawianie zapłonu :) ha.. jak tak niejest to My ludzie z polibudy we wrocku też się nie znamy na matmie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...