Skocz do zawartości

Szukam kompana na wyjazd do pracy w Skandynawii (czerwiec)


MZrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałeś w ciemno' date=' czy miałeś już coś nagranego? W jakim rejonie Norwegii to było?

 

Pozdrawiam serdecznie [/quote']

Jechałem do znajomego dziewczyny, ale pracy Nam nie obiecywał :)

Zaoferował pomoc, a później musiałem radzic sobie sam :buttrock:

W domu wydrukowałem ulotki, a później wkładałem ludziom do skrzynek na listy :buttrock:

Pracowałem i mieszkałem w Bergen, bardzo ciekawe miasto - zbiera największa ilośc opadów, pada tam przez 265 dni w roku, ale ogólnie jest super :buttrock:

Malowanie domków, to fajna fucha, bo mały domek to jakies trzy dni roboty, a duzy jakies pieć, więc przy sporej ilości zleceń można sporo zarobić, ale trzeba pamiętać, że tez sporo wydaje sie tam na zycie :buttrock:

Przyda sie z pewnoscia jakis środek transportu inny niż autobus, bo czasami trzeba spory kawałek dojeżdżać do "klientów":)

 

Za wynajem mieszkanieaw Bergen średnio płaci sie od 2000 do 3500 NOK :buttrock:

 

Jak juz pisałem chyba tutaj wczesniej, to na prace poprzez biuro pośrednictwa nie ma co liczyć, a zwłaszcza bez znajomości norweskiego.

Litwini, ukraińcy i inne ananasy pracuja poniżej 50 NOK za godzinę, tworząc niezdrową konkurencję dla rodzimych firm i władze postanowiły sie tym zająć.

Dużo firm z Litwy i Polski zostało zlikwidowanych na rzecz rodzimych biznesów, także może byc ciezko i jedynie gdzie można jeszcze powalczyć to Oslo - tez piękne miasto, ale wiecznie zakorkowane :buttrock:

 

Jeżeli ktoś chciałby szukac jednak pracy przez biura pośredników, to warto popytac sie w norweskich oddziałach Adecco, Wave Personell lub Main Power ;)

Dużo polaków pracuje w mleczarniach Tina Milk i tam tez mozna uderzyc bezpośrednio, ale trzeba znać angielski :P

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem na stronie krótki filmik z tytułowego wyjazdu. 4MB- Jakość nienajlepsza, trzeba było mocno skompresować bo nie mam zbyt dużo mniejsca na darmowych serwerach. Niestety nie miałem zbyt dużo materiału bo był nagrywany aparatem cyfrowym a nie kamerą. Następne filmy kręcę już kamerą, niezła zabawa i super pamiątka :)

download

Kto chce niech ogląda :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...