Skocz do zawartości

DUŻE CRUISERY który wybrac???


Wiśnia Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wild Star, to najpiękniejszy cruiser...Fakt, jest ładny, linia niepowtarzalna i czysta forma, ale... dlaczego taki słaby? Moment 134 Nm/2250 obr./min. - da się odczuć, to prawda. plastiku w nim nie ma. Ogólnie jestem zadowolony, lecz do "żyjącego silnika" jak w Ducati trzeba sie przyzwyczaić.

Ja miałem wybór honda vtx 1800 lub roadstar.Płynie to drugie martwi mnie tylko słaba moc Seboka pisał że można mu trochę jej dodać. Ciekawe ile :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki? XV1.6 czy 1.7? W tym pierwszym jak dojdziesz do 71KM to chyba wszystko, a jedynie wymierne rezultaty to: elastyczniejszy (tego mu nie brakuje, ale jest jeszcze lepiej), szybszy - licznikowe szczyty Wild Stara wzmocnionego to ponad 200(licznik!). Tyle, że takie przeróbki kosztują i to sporo. Pojeździsz i może nie będziesz odczuwał tego braku mocy. Ja tak czasem pomarudzę...bo do cruisera KONIECZNA JEST CRUISEROWA OSOBOWOŚĆ, tzn. umiejętność życia i jazdy na luzie (niekoniecznie w ślimaczym tempie, ale bez popier... jak na torze, by urwać sekundę na kilometrze). Nie przejmuj się. Będziesz zadowolony. Jedź na Litwę, tam ludzie inaczej jeżdż i żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wybór honda vtx 1800 lub roadstar.Płynie to drugie martwi mnie tylko słaba moc Seboka pisał że można mu trochę jej dodać. Ciekawe ile :biggrin:

 

Penwie bardzo dużo. Kwestia tylko ile ma póxniej ten silnik wytrzymać i ile chcesz $$$ wydać. Zdaje się, ze do Wildstara i Worriora są specjalne kity - od stage 1 do stage 3 (większy stopień sprężania inne wałki rozrzadu, głowice i moduł EFI). W najmocniejsyzm wydaniu Wild Star ma chyba coś ponad 90 KM (jak się nie mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles sobie scigacza kupic jak ci malo mocy :biggrin:

I miałem patrzeć w asfalt,mam trójkę dzieci sama szybkość mnie nie kręci.Jedyną możliwość jazdy motorem mam jak jestem u brata ma HD soft ,road będzie około 15 września napiszę wam jaka jest różnica jazdy dla nowicjusza pomiędzy HD a Yamahą i czy nie mam hoopla z tą mocą.Pozdrawiam .Oby była pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony! Na mocy raczej żadko się chyba jeździ, bo to paparametr do prędkości max. A przelotówki 140/150 ten model znosi bez problemu, do tego silnik dochodzi do 4 tys. obr./min. więc nie bedziesz miał wrażenia, jakbyś na VF 750 pomykał. Owszem, Wild szybko domaga się zmiany biegów na wyższe. Moment, jak pisałem, jest wystarczający i seryjne HD go nie mają, także sprzęt jest elastyczny, co jeszcze bardziej daje się odczuć przy tuningowych wydechach - jakby lepiej ciągnął od dołu. Powerować można, ale patrząc rozsądnie, to rezultat i tak będzie bardziej wpływał na Twoje samopoczucie i ewentualną ciekawość znawców tematu niż na jakieś wyraźnie polepszone osiągi. Jak podkreśla Stan :biggrin: nie o prędkość tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralat i Stan maja racje nie o v-max chodzi ja na swoim w woli ciekawosci licznikowo jechalem 220( ksiazka mowi ponad 200)a jeszcze mozna bylo ale po co i tak predkosc krazownicza mam 120-130 poco wiecej, bawie sie zato momentem widzac jak na podjazdach czy zjasdach wszyscy deptaja wajche biegow a ja spoko nomer trzy i bez zadnych zmian :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez DRACO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decydując się na ten klimat podróżowania motocyklem

to nie prędkość jest najważniejsza, w każdym z tych maszyn wielką rolę odgrywają detale, wykończenie i sama przyjemność jazdy, co do parametrów i rozwiązań tech.-mechanicznych nic im nie brakuje,

reszta to rzecz gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vn 1600

 

wild star

 

vtx 1800

 

intruder 1800

 

vn 2000

 

xv 1900

 

rocket III

 

 

jak sie zastanawia ktos nad duzym sprzetem warto tak sobie je obejrzec i zastanowic sie czego oczekujemy

potem przeanalizowac, bo wiadomo to cena/ to osiagi itd rozne priorytety mamy

ale przedewszystkim wyglad chyba sie w takich sprzetach liczy, bo jakby nie patrzec to nie v-max :D

 

ja jak stalem nad wyborem porownywalem sporo opcji i sporo sie naglowkowalem, wyboru nie zaluje ;), ale pewnie ktorego bym nie wzial to bym nie zalowal :icon_mrgreen:

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentem witam posiadacza Volusii! Jak sie jeździ? 2 lata tym śmigałem...

Jestem zadowolony w 100% jak wyglądu, wygody tak i z osiągów -dla mojego tyłka wystarczające

 

wcześniej trzy lata dosiadałem intruza 750 i też nie mogę nic złego powiedzieć

 

marzył mi się taki WILD STAR ale.......no :D jestem bbbardzo zadowolony z tego co mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie VTX wogle sie nie podoba bo zrobiony jest z plastiku

A gdzieś Ty przy VTX 1800 Widział plastik - no chyba przy kierunkowskazach. Ja wiem - każda myszka swój ogonek chwali - mi się osobiście wiele motocykli podoba - Wild Star za klang i kształt silnika, VTX za kopa niesamowitego i brutalnego, Intruz za sprawdzony silnik a VN za to, że mam sentyment do tej marki - pierwszy japończyk to był VN.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtdawa mnie sie ze jak w VTX1300 i 1800 blotniki sa z plastiku jak i wiele innych elementow nie tylko kierunkowskazy:crossy:

VTX 1300 ma więcej plastikowych elementów ale 1800 błotniki itp ma stalowe - a wersja retro to już na 100% ma plastiku tyle co kot napłakał. :D Choć z drugiej strony to jak bym kupował sprzeta to raczej tym bym sie tak bardzo nie kierował - inne aspekty motocykla odgrywają większą rolę niż plastik. w sumie u mnie też plastik ciężko znaleść.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...