Skocz do zawartości

Nauka jazdy Wrocław, szkoła jazdy we Wrocławiu - kat. A, A1


spman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... no cóż

Chyba wpadłem. :blush:
Jakiś rok temu szukałem szkoły do nauki jazdy we Wrocławiu.
Wiadomo, nie dla mnie, ale tak bardzo chciałem dobrze doradzić, ze można śmiało napisać, ze dla mnie.
Wybór padł na Motorsferę z Wrocka.
Generalnie nie mogę teraz uczciwie napisać, ze wybór JEST chu*owy... ale na to się zapowiada.
Gdyż.
Kurs trwa.
Etap - po teorii - całkiem niezłej, aby nie napisać zajebistej, nastąpiła ch**nia pochyła... czyli... praktyka u sławnego Waldka.
Wiecie co? Osobiście mam w dupie to co Wy sobie na jego temat myślicie drodzy Panowie... gdyż ja tu widzę coś zupełnie innego.
Te wszystkie Wasze superlatywy do rzeczywistości mi zupełnie nie pasują.
Waldek to wg mnie... praktyk konspirator... czyli:
- motocyklista - prawdziwy - serio, naprawdę prawdziwy szkoda tylko, że - nie pozwala aby jego wiedza wymknęła się w jakikolwiek sposób na zewnątrz
W tym celu:
- przez 4 godziny każe się uczyć opanowywać motocykl na placu kręcąc kółka osobie, która na motocyklu jeździ i on o tym wie... (I MOŻE tu jest problem???)
- wyjeżdża na miasto z innym kursantem w trakcie gdy w/w kursant "trenuje" kółka i to jest najlepsze co może zrobić, bo wtedy kursanta przejmuje inny instruktor, który w godzine wyjaśnia technikę wykonywania dwóch najtrudniejszych manewrów i kursant o dziwo zaczyna je wykonywać.
- kiedy Ty się chcesz czegokolwiek nauczyć - On każe się dobrze bawić i ...... zaczyna dzwonić przez komorę.
- instruktor - tajniak - wciąż szukamy słów w jego ustach przekazujących "wiedze" - a tu... cisza... wystaje tylko dupa spod wiaty.
- telefon tez okazuje się pomocny- gdyż czasami wydaje się, ze należałoby wezwać chirurga do..... odcięcia telefonu od ucha - który tajemniczo przyrasta akurat w momencie, gdy kursant jest na placu.
Teraz moment zastanowienia co dalej. Zmiana szkoły na tym etapie zaczyna wydawać się sensownym rozwiązaniem... gdyż nie wiadomo jak będzie wygladało miasto i kiedy ono nastąpi gdyż dało się słyszeć - cyt. Waldek - ustawa przewiduje minimum 20 godzin do nauki- a na stronie Motorsfery wyraźnie stoi: 10 godzin plac, 10 godzin miasto.
Sorki Panowie, ale poradziłem osobie teraz uczęszczającej do Motorsfery tą szkołe i... czuje się moralnie odpowiedzialny za ten kurs. No cóż...
Czekamy....
Co będzie dalej.... po kolejnych godzinach damy znać... godziny niemiłosiernie szybko uciekają... zaczyna się pojawiac wizja musu zapłacenia dodatkowych jazd, a to już nie jest dobra zabawa.

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem gościa na kilka godzin (sobie dokupywał), który miał 30 lat prawo jazdy, które stracił i musiał odzyskać. Po trzech próbach egzaminu państwowego zaniechał odzyskiwania prawa jazdy. Cytuję go:

Numer jeden: Panie hamulec tylny to zasadniczy!

Numer dwa: Przeciwskręt? K*rwa ja sobie ruszam spod domu, wszędzie dojadę, na skrzyżowaniu uważam i to starcza. :D

 

 

Jedno zasadnicze pytanie. Czy wyraziłeś swoje pretensje w rzeczowej rozmowie z kieronikiem ośrodka?

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie robienia kursu u jak to ująłeś "sławnego Waldka", ale mam torochę inny ogląd na to, jak wygląda szkolenie w tej szkole.

 

Piszę to, bo wydaje mi się niesprawiedliwe to co napisałeś.

Jestem w dosyć podobnej sytuacji do ciebie / twojego znajomego / znajomej - smigam już całkiem długo po ulicach 125'ką a wcześniej 50'ką i zdążyłem się dorobić kiepskich przyzwyczajeń - na które nie wiem czy teoretyk zwórciłby ugawę, a Waldek mnie wkółko opie**ala (to najwłściwsze słowo). Faktycznie może tekst w stylu "jaja na baku!" nie każdemu przypadnie do gustu i jeśli już czegoś miałbym się czepiać to właśnie styl bycia.

 

Na pięć godzin jazdy 5 waliłem kółka i slalomy, ale jeśli mam być szczery to właśnie na tym wychodzi słabość mojej techniki. W szkoleniu na kierowcę (przynajmniej dla mnie) intotne jest, żeby łyknąć technikil, a nie siłując się z kierownicą jakoś przekulać się po placu tak, że na koniec łapy telegrafują jak po przerzuceniu tony węgla. Przynajmniej w moim przypadku to, że jeżdzę po mieście o niczym nie świadczy.

 

Czy Waldek dużo gada przez tel, czy nie - nie wiem - możliwe, ale nie przeszkadza mu to mnie opierdolić (nie odrywając słuchawki od ucha). Waldkowi można zarzucać słabą organizację - umówić się na jazdę to jest 'challenge' i pare innych pierdół, ale chyba nie, że słabo szkoli, czy to że stara się niepodzielić wiedzą. Nie można powiedzieć, że stoi i pracuje z tobą 100% twojego czasu na placu, ale też nie oszukujmy się kurs kosztuje 1500 zł, gdyby kosztował 1500 EUR możnaby wymagać prowadzącego na 100%

 

Może pogadaj z Waldkiem i wygarnij mu - może dowiesz się dlaczego tak, a nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. Widze, ze mało kto przeczytał dokładnie to co napisałem.

 

Na całe szczęscie teraz jest duzo lepiej... aby nie powiedzieć ze idealnie.

Zmieniło się przez te pare dni.

Teraz tak naprawde cieszy ta nauka, a nie pisanie elaboratów niezadowolenia.

 

Krótko mówiac - zaczeła się szkoła- i oby tak było do końca.

 

Drogi easo - wizję kazdy ma swoja... moja była taka jak opisałem to 15.03 a teraz to wygląda tak jak napisałem powyzej...

Staram sie byc obiektywny...

Ale na szczęscie.

Sławny Waldek wrócił do formy... :biggrin:

Z mojej strony koniec płaczu...

 

Pozdrawiam- no może napisze coś jeszcze po zakończeniu szkolenia.... zobaczymy... ;) mam nadzieje, ze pozytywnego... :rolleyes:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...