Skocz do zawartości

kilka moto potrzebuje duzo wiadomosci ......


Rekomendowane odpowiedzi

chcialem sie dowiedziec jakie sa roznice miedzy enduro a supermoto czy to tylko kola ? czy tez zawieszenie jest inne ?? kolejne pytanie to ile kosztuja cale zestawy kol z oponami (uzywane najlepiej) kostka .. i czy to mozna wrzucic do supermoto ?? bo taq sobie przegladam allegro i jest tam taki fajny moto Suzuki Smx 50 ( http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51929944) no i taq zastanawiam sie czy jest taq mozliwosc bo ja bede duzo jezdzil po drogach (dojazd do szkoly) ale chcialbym tez w teren... te moto mnie interesuja :

1. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51603294

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=49265600 (nie wazne ze zakonczona jeszcze nie sprzedal)

3. Beta RR 50 ale nie ma na allegro ale moze sie z wloch da zalatwic http://www.bikepics.com/pictures/065795/

 

Ps: powrocilem do poszukiwan nowego moto ;) bo rysy na lekierze mojego ciala sie zagoily :P a ja sie taq latwo nie poddaje ;)

 

pozdr dzieki za opinie (piszcie wszystko co wiecie kazda wiadomosc sie przyda )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwośc przywieznienia z włoch motocykla to bierz HMa.

Beta jest tez bardzo dobra i praktycznie stawiam ja na równi z HMem.

Silniki te same co w EXC 50 czyli taką 50ccm bierzesz MTXy i DTki 80.

Jeździłem tymi sprzetami i mam porównanie.

Tyle, że do Bety cięzko czesci dostać i długo sie czeka

Co do aukcji z allegro to ja bym wybrał RXa

Jak nie kupisz nic przez kilka miesiecy to Ci HMa w dobrej cenie sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz z beta to jest taq ze jakies 3 km odemnie mieszka zaprzyjazniony koles co raz w tygodniu gora co 2 jezdzi do wloch po moto wiec dalo by sie zalatwic .... a co do czesci to tez jakos by sie dalo rade .. a jak juz sie tak interesujesz tym to ile taka beta moze kosztowac ??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowym hm biezesz dt80?? no troszke dziwne ale moge sie nie znac:) a tez przeciez te silniki w hm sa bardzo wysilone i trza pewnnie czesto robic remocik:) (regeneracje) ;) jak napisałem głupoty to sorry :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowym hm biezesz dt80?? no troszke dziwne ale moge sie nie znac:)

A co w tym dziwnego HM jest praktycznie wyczynowy a DT to zwykły lajtowe endurko

Standardowy HM, BETA i EXC 50 idzie na przsypieszenie pratycznie jak DT 80 lc2. Oczywiscie w terenie jada dużo lepiej niz DT a te tuningowane na 70 czy 80 to zostawiają ją daleko w tyle. Parwda jest taka, że osiągi DT nie powalaja. To jest sprawdzone a nie wymyślone przezemnie.

Co do remontów tłoczek i kroba przy normlanym jeżdzeniu staczają na 1 sezon przy startach w radjdach 2 -3 razy w roku Czesci do Hmów sa tańsze niz do DT. Co do Bety i EXC to z częsciami narazie jest troche lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a strzalek jak ja bym takim sprzetem jezdzil w miare normalnie nie wyczynowo nie mowie ze bym tam nie po skakal ale nie wyzej niz 10 m bo nie mam narazie na to umiejetnosci ani mozliwosci (brak toru w okolicy) ... ile kosztowal taki remoncik ... jakie jest roczne utrzymanie takiego sprzeta i ile to pali ?? ...

 

dzienks pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali tyle co DT ;) Tłoczek 150zł i to Vertexa, Korba 110zł Tanio jak barszcz. Jeżeli mamy tuning to warto kupywać wzmocnioną korbe za 200zł

i tłoki sa droższe bo już koło 200-300zł. Komplet wyczynowych łozsyk i siemringów do silnika to wydatek 170zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz ponad 500 zl na rok ;/ hmm a z Aprilia takiego klopotu nie ma ?

Z aprilią jest to samo bo też ma silnik minarelli AM6. jezli jest po tuningu cylindra i ma większy gaźnik to powinno sie używac wzmacnanych częsci ( czytaj droższych) jeżeli nie to normalne ktore sa tańsze. Tosa juz troche wyśilone silniki. Cos za coś czyli masz osiągi ale za to trzeba więcej płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmax jest równo 100km/h Moc trodno powiedziec ale coś między 18-20 KM

 

No bez przesady :P

20 KM to napewno nie ma. Myśle, ze z 16. Jak 50 ma koło 13 po tuningu.

A niektórzy poprostu zbyt wysoko szacują moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy poprostu zbyt wysoko szacują moc

Szczeglnie Ci co posiadają DT 80 lub MTXa 80 :P

 

20 KM to napewno nie ma. Myśle' date=' ze z 16.[/quote']

Napisałem miedzy 18 a 20! a nie ze ma 20. Mój Hm ma cylinder pełne 80 a nie jak w wkięszości przypadków jest to 70 lub 72cmm. Mam gaźnik 19,5mm i wydech inny niz w standardowych HMach. Więc moc wydaje mi sie większa niż 16 KM myśle że gdzies koło 18KM ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...