Skocz do zawartości

Płukanie Silnika / Chromowanie szprych / olej do ETZ251


Gość obe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko, a wlasciwie trzy:

 

1) ostatnio zlozylem (wlasciwie ktos mi zlozyl) silnik motocyklowy (ETZ 251), po tym dlugo (3 m-ce) lezal z otwartymi otworami (oczywiscie bez oleju) i na sam koniec musialem go lekko pospawac i obawiam sie, ze opilki po szlifowaniu spawu mogly powpadac do silnika

 

co moge zrobic aby bez rozbierania(!) wyczyscic wnetrze silnika z ewentualnych opilkow i kurzu ?? Obawiam sie, ze silnik jest sklejony i jesli to mozliwe wolalbym go nie rozkrecac!

 

2) gdzie nie drogo w Warszawie odnowic czyli na nowo pochromowac szprychy z kol? te zaklady jakie znalazlem w necie chyba sa niepowazne, zycza sobie za jedna szpryche 2-2,5 PLN :-( dodam ze 2,4 kosztuja nowe :-(

 

3) ostatnie pytanie: jak juz wyczyszcze silnik, to jaki olej najlepiej wlac do niego? moze ktos ma sprawdzony!

 

pozdrawiam

obe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ostatnio zlozylem (wlasciwie ktos mi zlozyl) silnik motocyklowy (ETZ 251), po tym dlugo (3 m-ce) lezal z otwartymi otworami (oczywiscie bez oleju) i na sam koniec musialem go lekko pospawac i obawiam sie, ze opilki po szlifowaniu spawu mogly powpadac do silnika  

 

co moge zrobic aby bez rozbierania(!) wyczyscic wnetrze silnika z ewentualnych opilkow i kurzu ?? Obawiam sie, ze silnik jest sklejony i jesli to mozliwe wolalbym go nie rozkrecac!

 

spawales alu czy stal? jezeli alu - nic nie zrobisz i nic sie nie boj - opilki sie wymiela w skrzyni, bo sa miekkie. jezeli stal - czesc wybierze korek spustowy z magnesem, ale co z reszta? proponuje przedmuchac powietrzem, o ile da rade, nalac hipola i odpalic. po 100km zlac hipol i wlac mobil GX80W-A - sprawdzony olej do mz.

 

nie zalewaj silnika benzyna na przeplukanie, bo jak miales silikon - rozszczelnic moze Ci silnik. jak ropa dziala na silikon nie wiem, ale jezeli silikonu nie bierze, to nia mozesz przeplukac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi!

 

to bylo spawanie aluminiowego kartera wiec opilki nie sa bardzo twarde, ale mam cykora czy wpadniete w tlok nie rozszczelnia cylindra :-(

tak mysle ze moze plukanie ropa jest calkiem rozsadne...

 

co do sprawdzonego oleju do etki... slyszalem ze niejaki "MOTUL 15W50" lub "Platinum 2T" sa bardzo dobre - co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Kiedys słyszałem o czymś takim jak olej wrzecionowy. Jakby co to możesz przepłukać paliwem, czyli benzyną z olejem - czy coś pomoże nie wiem.

Ad2. Do kosztów chromowania dolicz koszt centrowania koła, chyba że podejmiesz się sam.

Ad3. Olej do silnika? - przecież to dwusuw. Do benzyny wystarczy Mixol a do skrzyni Hipol 15F. Najtaniej kupic w sklepie przy Łopuszańskiej , po prawej, jadąc od Grójeckiej. Tam kiedy kupiłem Mixol w kanistrze 5l.- 7 zł/l. Chyba ten sklep jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...