Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

w tym przypdaku to zależy tylko i wyłącznie od jakości zdjęcia... bo co innego na foto a inaczej w rzeczywistości... zdjęcia np. R1 są troszkę do dupy, ostatniego TL też...

 

słyszałem też że na polerowane elementy daje się jakiś bezbarwny lakier co chroni je w jakiś tam sposób, tylko po położeniu takiego lakieru tracą one swój głęboki blask i i stają się jak mówisz trochę matowe...

 

tak mi się przynajmniej wydaje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wlasnego sądze ze stopień połysku w duzej mierze zależy od stopu. Zazwyczaj bardziej "twarde" stopy aluminium nie majątak głębokiego lustrzanego połysku, ale z drugiej strony wolniej pokrywają sie tlenkami.

 

Natomiast elementy wykonane z "miekkich" stopów dają sie wypolerować bardzo pięknie lecz szybko "zachodzą" co wymaga naprawde ostrej zaprawy zeby było ładnie.

 

EDIT: Zalerzy takze od fotografa 8) W przypadku niewłaściwego oświetlenia eksponatu :D ladna polerka wygłąda na fotce mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie stopien polysku zalezy tylko od czasu spedzonego przy polerowaniu' date=' czy tez rodzaj aluminium ma tutaj jakies znaczenie? Bo zadko spotyka sie tak blyszczaca polerka jak na pierwszym zdjeciu. Nawet te nastepne motocykle jakby troche bardziej matowe.[/quote']

 

suzuki-gsxr600-01-bikepics-063447.jpg

 

1112061242.jpg

 

śmiem twierdzić, że oba te motocykle mają elementy chromowane a nie polerowne tzn.

TL-ka ma wahacz i felgi w chromie a gixxer ma wszystko w chromie(felgi akcesoryjne fabrycznie chromowane) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście polerka na ramie jednoznacznie kojarzy się z ukryciem śladów po szlifie. Ale obręcze polerowane wyglądają suuper zwłaszcza w połączeniu z dobranym lakierowaniem.

 

No nie zawsze myślę,że lepiej ukryć uszkodzenia chowając je pod lakier i oczywiście o wiele taniej polerka nadaje ten specyficzny niepowtarzalny urok.Niektórzy mówią,że ścigacz to nie choinka i nie musi się świecić, ale mi osobiście podoba się takie moto nadaje mu charakteru :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...