Skocz do zawartości

ZX6R F3 1997 - wypalony tlok - przyczyna??


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, uboga mieszanka i spalanie stukowe na wzajem wykluczają sie.

Poza tym , czy ubogiej mieszance świece były by koloru białego ( izolator i elektrody)

A podane było że miały kolor brązowy. Czyli moim zdaniem skład był OK.

Według mnie to było nieodpowiednie paliwo i właśnie doprowadzenie do spalania stukowego.

Od niego mogła powstać dziura w tłoku, a także uszkodzenia wału korbowego.

Po pojawieniu się dziury w tłoku , uległ on szybkiemu dalszemu przegrzaniu, a także główka korbowodu który była omywana gorącymi gazami spalinowymi.

Taka jest moja diagnoza na podstawie informacji zawartych powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwszy przypadek związany z tłumikiem i zbyt ubogą mieszanką. Należy pamiętać że paliwo również ma chłodzić silnik. Odparowująca wewnątrz cylindra mieszanka schładza się.

zalozmy, ze tak - czemu tylko na jednym tloku taka masakra?? czemu komory spalania i swiece brazowe?? chyba, ze faktycznie kawy to lipy w "tjuninku" :mrgreen:

 

Spotkałem już silniki w których po zgubieniu gumy zabezpieczającej rurkę podciśnienia wypalało dziurę w tłoku a w innym drastycznie poupalało zawory wydechowe.

 

mi natomiast wowczas zniknely srednie obroty i strzelalem ogniem przy kazdym odjeciu gazu :mrgreen: zrobilem tak 30km, bo bylem w trasie i za chiny nie wiedzialem co jest. w domu, po zdjeciu owiewek znalazlem przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...