Skocz do zawartości

yamaha xjr 1300


Gość buk154
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olej w lagach powinno się wymieniać, nie tylko jak się uszczelniacze skończą. Przypuszczalnie trzeba go poprostu wymienić, lub dać twardszy. Inna sprawa to opony - niektóre lubią się ząbkować, taki typ, miałem na przodzie w GS500 Dunlopa D207 i się ząbkowała pomimo dobrej pracy zawieszenie (nowy olej itp).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podepnę sie troszke pod tema choć nie dotyczy on opon. Otoz mam taką zagwostke-problem:przy odkrecaniu gazu (nieco szybszym ale nie takim zeby mnie zrzucalo z siodla) gdy obroty silnika wynosza 3500 do 4000 obr./min. da sie slyszec delikatny szum, cykanie (bo klekotaniem nie mozna tego nazwac). Czy u was tez to wystepuje, czy to normalne?

Czy nie jest to przypadkiem łańcuszek rozrządu? Jak łańcuszek to trochę mnie to dziwi przy przebiegu 5800km.

Zaznaczam ze wystepuje to tylko gdy szybciej dodam gazu i w szczegolnosci na drugim biegu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbycho

Przy miękkim przodzie zawsze bedzie ząbkowało przednią oponę zwłaszcza w tak ciężkim moto jak XJR'a. Podejrzewam że przy twardym także tyle że poźniej. Te typy tak mają niezleżnie od marki opon.

 

Co dziwnych dzwięków :icon_twisted: Przejdź się XJR'ą bez kasku, przerazisz się dziwnymi odgłosami wydawnymi przez moto a wszystko jest O.K. Doświadczenie mi mówi że jak się zaczniesz wsłuchiwać w odgłosy pracy silnika czy to motocyklowego czy samochodowego to zawsze usłyszysz coś ... Jak się zacznie naprawdę je...ać to nie będziesz miał raczej wątpliowści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nieco uspokoiłeś. Dzięki.

Chyba mam juz taką przypadłość, że jak tylko cosik postukuje, pobrzękuje lub szumi to już mnie to niepokoi.

W samochodzie też jak jadę z kimś to go pytam czy słyszy to co ja, i opisuję źwięk żeby się wsłuchał. Ale najczęstsza odpowiedź to: przesadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...