Skocz do zawartości

Problem z hamulcami, ale bardzo ciężki- Cagiva Roadster


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to wyglada na zapchany otworek wyrownujacy cisnienie w pompie hamulcowej. To jest wlosowaty otworek w dnie zbiorniczka pompy, obok duzego otwory ktorym plyn przeplywa do pompy.

W kazdym razie zacisk tez trzeba zdjac, wsadzic w imadlo by odkrecic odpowietrznik a przy okazji oczyscic srodek.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyglada na zapchany otworek wyrownujacy cisnienie w pompie hamulcowej. To jest wlosowaty otworek w dnie zbiorniczka pompy, obok duzego otwory ktorym plyn przeplywa do pompy.

W kazdym razie zacisk tez trzeba zdjac, wsadzic w imadlo by odkrecic odpowietrznik a przy okazji oczyscic srodek.

 

Adam M.

Zwrócę na to uwagę. Postaram się dzisiaj coś z tym zrobić. Aha, jeśli ruszę klocki to będzie coraz gorzej... Z tarczy chyba wiele nie zostało.. sa na niej jakieś dziwne wręgi, wytworzone chyba przez klocek, o dość znacznej głębokości. Może się okazać że wymiana klocka będzie konieczna, tarczy w takim razie też?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyc tarcze i porownac jej grubosc z minimum wybitym na tarczy.

Co to znaczy ze `jak ruszysz klocki to bedzie coraz gorzej` ?

Trzeba rozebrac caly uklad jak koledzy wyzej pisali i naprawic - innego wyjscia nie ma.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyc tarcze i porownac jej grubosc z minimum wybitym na tarczy.

Co to znaczy ze `jak ruszysz klocki to bedzie coraz gorzej` ?

Trzeba rozebrac caly uklad jak koledzy wyzej pisali i naprawic - innego wyjscia nie ma.

 

Adam M.

 

W sumie to masz racje. Rozebrałem całośc. Miałem problem z jeszcze trzema innymi śrubami, ale odpowiednim narzędziem udało się je odkręcic. Klocki chyba nawet sa w nienajgorszym stanie. Tarcze zreszta tez zostawie w spokoju. Pójde pojutrze do jakiegoś majstra, zeby wsadzil calosc w porzadne imadło i jakos odkręcił ta, do spuszczania oleju. Mam nadzieje ze dalej sobie z tym poradze. Dzięki Wam za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, byłem dzisiaj u mechanika z tym wszystkim. Okazało się że to chyba pompa nawala (w sumie to od dawna tak myślałem...). Sprawdził to i kazał odjechać do chaty bo teraz nie ma czasu:) Więc zrobię to sam.. Problem jest taki, że gdy naleje oleju do zbiorniczka, a od dołu nawet zassam, i tak olej nie cieknie. Wydaje mi się że samą siłą ciężkości powinien spłynąć, ale ten stoi w miejcu. Odkręciłem u góry od pompy wężyk, kombinowałem z pompowaniem itp. a olej, chociaż bez problemu powinien, podobno dość mocno lecieć, też stoi w miejscu. Ogólnie w zbiorniczku można zaobserwować trochę dziwnego syfu.. Na dnie, faktycznie są dwie dziurki. Jedna dość spora a druga faktycznie jak włosek. Nie wyglądają na to żeby były zatkane, no ale coś bardzo jest nie tak. O co w tym chodzi? Czy faktycznie któraś z tych dziurek może być zapchana? Jak je odetkać i co z tym wszystkim robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta srubeczke na pewno dopasujesz w motoryzacyjnym. mi sie udało ;) ale mialem problem, jak sie ukreciła "na równo" z krawedzia zacisku i nie było jak jej wyjac. rozwiercanie jakos slabo szło wiec wujek przyspawał do tego kawałka nakrętke i jakos odkrecilismy :mrgreen:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...