Skocz do zawartości

MZ TS 250/1 - za słabe ładowanie


Filip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ładowaniem w mojej MZ TS 250. Sęk w tym, że co 2-3 tygodnie musze doładowywać akumulator (często jeżdze pod wieczór i używam długich świateł). Prąd nigdzie nie ucieka (sprawdzałem), napięcię na zaciskach wynosi w zależności od obrotów 6,3-7,8V. Co jeszcze wypadałoby sprawdzić?? Obawiam się, że może to mieć zwiazek ze zmianą regulatora na elektroniczny RP-15t, bo wcześniej ten problem nie występował. (da się go jakoś wyregulować?)

 

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak radziłeś...i rzeczywiście. Ładowanie bez obciążęnia jest ok, ale wystarczy włączyć światła, nie mowie juz o kierunkowskazie napięcie znacznie spada, dopiero na dużo wyższych obrotach osiąga ok 6,8-7 V 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem styki, otworzyłem regler i podkręciłem ładowanie o 0,6V. Powinno pomoc :) Z drugiej jednak strony jakby policzyć moc wszystkich odbiorników (światła mijania 40W, tylne 5W, kontrolki 2 x 1,2W=47,4W do tego niewiadomo ile na zapłon i czasami 21W światło stopu i 2 x 21W kierunkowskazy)...niedziwota ze akku siada przy 60W prądnicy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regler Rp-15t. Obudowa jest "zalana" na poczatek trzeba ją delikatnie rozwiercić w miejscach mocowania. W środku jest jeden potencjometr. Teraz kręcąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazowek zegara (regler zwrocony konektorami w nasza strone) zwiekszamy napięcie na wyjściu "+6V" (sprawdzone na mierniku). Na początek zalecam ostrożność...sam kreciłem dopiero dzisiaj i nie wiem na ile to pomoże/zaszkodzi.

 

pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...