Skocz do zawartości

DT 125 prosze o porade


Gość colliedundee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość colliedundee

Witam

Poniewaz stalem sie posiadaczem tejze Yamahy ktora stala sobie w stodole przez 3 lata , :lol: , chcialbym pogadac z jakims fachowcem, bo za skur.......go syna nie moge jej odpalic!! darujcie sobie, prosze, odpowiedzi w typie "przekrec kluczyk" itp. Tu raczej chodzi o elektronike

Moze ktos zaszczyci mnie numerem telefonu badz GG? Jesli bedzie trzeba postawie cos na to konto :split:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniewaz stalem sie posiadaczem tejze Yamahy ktora stala sobie w stodole przez 3 lata ' date=' , chcialbym pogadac z jakims fachowcem, bo za skur.......go syna nie moge jej odpalic!! darujcie sobie, prosze, odpowiedzi w typie "przekrec kluczyk" itp. Tu raczej chodzi o elektronike

Moze ktos zaszczyci mnie numerem telefonu badz GG? Jesli bedzie trzeba postawie cos na to konto [/quote']

POwiedz chociaz czy Yamaha ma iskre, czy dostaje paliwo itp. Teraz to nawet wrozka nie pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak stala 3 lata w stodole to rozebral bym silnik powymienial oleje , NALADOWAL akumulator sprawdzil wszystkie przewody czy gdzies nie sa poprzecinane badz poprzepalane itd... i jak te czynnosci nie pomoga to wtedy zaczal bym sie martwic ;) :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colliedundee

Witajcie Bracia :-)

Dziekuje za odzew. Jako ze jestem tu u was na forum mlody stazem, co nie oznacza ze "świeży" w tym hobby, myslalem ze nikt nie odpowie.

 

No wiec sprawa wyglada z ta Yamaha ta: akku naladowany, iskra jest, paliwo dochodzi, gaznik przeczyszczony a paliwo zmienione na świerze.

Po wlaczeniu zaplonu ten magiczny zawoz na cylindrze YVPS odzywa sie.

Teraz najlepsze. Po kopnieciu silniczek chce zapalic bo zaskakuje na jeden raz i gasnie, czasem zaskoczy na 2 obroty walem...potem przerwa i znowy zaskoczy na sekunde. i gasnie. " Na popych" i bez gazu sprzet sie lekko odzywa, tj przerywa niemilosiernie i nie ma wogole mocy, proba dodania gazu konczy sie zupelnym fiaskiem, przestaje w ogole dymic. A wlasnie.....Spalanie przy probie na pych daje efekt bialego dymu z rury wydechowej. Tlumik sciagalem, kolanko tez filtr powietrza przedmuchiwalem, probowalem w ogole wyeliminowac , tzn odlaczylem filtr powietrza.....pchalem, pchalem i ....ch....j !!!

 

Co dalej???

 

Odezwijcie sie na GG nawet jak jestem niedostepny/ niewidoczny

moj numer 4807489 lub bombka na GSM 693 299 112 - odzwonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie+baiały dym moze swiadczyc o padnietym simeringu na wale, wiem z doswiadczenia bo mialem tak w zeszlym tyg. Tylko ze u mnie olej bylo benzyna czuc i moto przerywal, nie krecil sie na obroty. Filtr pow. zaloz tak jak byl, niektore sprzety bez filtra nie zapala wcale. Odezwe sie do ciebie na gg po poludniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colliedundee

Hmmmmmmm

-Jezeli wszystko bedzie dobrze to wlej troche benzyny przez otwor do swiecy (to naprawde dziala )

 

ten temat tez przerabialem w soboite tylko zapomnialem o tym napisac. Efekt - bez zmian czyli jak przerywal i nie chcial palic, tak samo robi po wlaniu benzyny do cylindra

Przerywanie+baiały dym moze swiadczyc o padnietym simeringu na wale, wiem z doswiadczenia bo mialem tak w zeszlym tyg. Tylko ze u mnie olej bylo benzyna czuc i moto przerywal, nie krecil sie na obroty

Taaaa ale twoj sprzet w ogole to "chodzi" tylko sie nie wkreca... a moj nie moze w ogole zapalic...... jasny gwint !!!

 

Dzięki chlopaki !!

 

Powiedzcie mi jeszcze jaki konkretnie typ swiecy (cieplota )jest dedykowany temu modelowi

 

pzdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...